Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNa jaké akce se můžete v Plzni těšit o prvním srpnovém víkendu

Na jaké akce se můžete v Plzni těšit o prvním srpnovém víkendu

Plzeň Náměstí Republiky
Foto: Libor Sváček

První polovina letních prázdnin je sice za námi, ale nemusíte zoufat. Léto je stále v plném proudu a tento víkend na vás v Plzni čeká ještě spousta akcí. Vybírat můžete z filmových promítání, koncertů, výstav a sportovních i gastronomických zážitků.

 • Na koncerty a filmy do pivovaru

V rámci akce Léto v Prazdroji můžete každý čtvrtek a pátek zajít na koncert nebo film. Ve čtvrtek zahraje na nádvoří pivovaru kapela Imodium, které budou od 19 hodin předskakovat bluegrassoví Crossroad Bros. V pátek se bude u letního pavilonu Formanka promítat trhák kin Bohemian Rhapsody. Promítání začíná po setmění ve 21:30. Vstupné na koncerty je 50 Kč, na promítání 100 Kč a v ceně máte jeden drink.

 • Sobotu protančíte na Boleváku

V sobotu bude živo na pláži Velkého boleveckého rybníka u kempu Ostende, kde se uskuteční největší festival taneční hudby na západě Čech. Bolevák Music Festival nabídne pestrý seznam českých i zahraničních interpretů a djs, třeba německé Jewels&Sparks nebo Loopers z Nizozemí. Ve chvílích mezi koncerty se můžete vyřádit na vodních skútrech, zkusit flyboarding nebo jen tak relaxovat na pláži.

 • Víkend rozezní neworleanská muzika

Plzeň v sobotu a v neděli ožije rytmem jazzu, swingu a atmosférou New Orleans. V sobotu zahájí v 16 hodin program Mezinárodního dixielandového festivalu průvod od katedrály sv. Bartoloměje. Následovat bude koncert skupiny The Dixie Hot Licks, Humpoleckého dixielandu a německých Old Time Memory Jazz Band.  V neděli program pokračuje v Plzeňském Prazdroji, kde k tanci i k poslechu zahrají Pilsner Jazz Band a Dixie Heartbreakers

 • Poznejte Plzeň jinak na kostýmovaných prohlídkách

Se zajímavými Plzeňskými osobnostmi vás v sobotu od 18 hodin v dobových kostýmech seznámí průvodkyně, která zná z doslechu celou řadu velice zajímavých příběhů, dalo by se říct někdy až drbů. Nicméně jak se říká - na každém šprochu pravdy trochu. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo v předprodeji online.

 • Naučte se čepovat pivo jako profíci

I v měsíci srpnu můžete absolvovat školu čepování piva Pilsner Urquell přímo v pivovaru Plzeňský Prazdroj. Ujme se vás tu zkušený výčepní a pod jeho vedením se naučíte čepovat perfektní hladinku, šnyt, mlíko i čochtana. Místa je lepší rezervovat předem na reservations@asahibeer.cz.

 • Andělský biograf na dvorku

S příchodem léta otevírá své dveře dvorek kavárny Anděl ve vnitrobloku Bezručovy ulice. Ve čtvrtek se tu bude promítat film o skateové kultuře Československa 70. a 80. let King Skate. V pátek můžete zajít na mysteriózní horor Uteč. Promítat se začíná vždy ve 21 hodin, vstupné je 80 Kč.

 • Komentované prohlídky vodárny

Jak se voda z řeky stane pitnou? A co všechno se stane s vodou z vašeho domu, než se smí vrátit do řeky? To zjistíte na komentovaných prohlídkách, které na pátek připravila Vodárna Plzeň. Od 12:30 můžete zajít na prohlídku čistírny odpadních vod nebo v 15:00 na prohlídku úpravny vody.

 • Západočeská galerie hostí výstavy zvučných jmen

Výstavní síň „13“ Západočeské galerie v Plzni představuje známá díla plzeňského rodáka, malíře a kreslíře Jiřího Slívy, který je specifický na poli kresleného humoru. Ve výstavní síni Masné krámy můžete navštívit unikátní výstavu dvou předních českých umělců a představitelů kubismu Bohumila Kubišty a Emila Filly.

 • Do synagogy na komentovanou prohlídku

Každou prázdninovou neděli můžete zavítat do Velké synagogy na komentované prohlídky, které začínají v 11:00, 13:00, 15:00 nebo 17:00. Kromě zajímavostí o plzeňské synagoze se dozvíte více o historii, architektuře a židovských tradicích a zvycích. Vstupné je 80 Kč.

 • Bloudění v kukuřičném labyrintu

Ztrácet se a zase se nacházet můžete v kukuřičném bludišti v Kyšicích u Plzně. Děti i dospělí zde mohou při společném bloudění zažít nevšední zážitek, při kterém si navíc zasoutěží na prostoru větším než je fotbalové hřiště. Každý účastník dostane hrací kartu a v bludišti musí najít 8 písmen, z nichž pak poskládá určený počet slov.

 • Na farmářské trhy na nákupy i sobotní snídani

Sobotní ráno bude tradičně patřit farmářským trhům na náměstí Republiky. Od 8 do 12 hodin tu v prostoru mezi katedrálou a radnicí své stánky otevřou lokální prodejci. Těšit se můžete například na čerstvé pečivo, maso a uzeniny, sýry, sazenice i první sezonní zeleninu.  Nejenže tu nakoupíte lépe než v obyčejném supermarketu, ale navíc tu můžete v milé společnosti příjemně posnídat.

Zveřejněno: 30. 7. 2019, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně