Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityMasopust, výstavy i mořské plody a prosseco: to je další víkend v Plzni

Masopust, výstavy i mořské plody a prosseco: to je další víkend v Plzni

Plzeňská katedrála a jedna ze zlatých kašen

Poslední únorový víkend v Plzni přinese kromě slunečného počasí spoustu zajímavých akcí a plzeňské jarní prázdniny.

  • Masopustní veselice v DEPO2015

V neděli 24. února od 11 do 18 hodin se v DEPO2015 rozproudí velkolepá masopustní veselice. Bude součástí pravidelného trhu, na který tentokrát zavítá Plzeňský lidový soubor MLADINA se svým průvodem. Na trhu si budete moci nakoupit farmářské produkty nebo si v dílnách Makerspace vyrobit masopustní masku. Ta se vám ještě letos určitě bude hodit.

  • Poslední víkend s Pracovnou republiky

Výstava Pracovna republiky. Architektura Plzně v letech 1918–1938 nabízí komplexní pohled na vývoj architektury a urbanistiky Plzně v době první republiky. Na výstavě uvidíte nejen cenné dokumenty i fotografie a modely staveb, ale například také pracovní stůl architekta Karla Lhoty, spolupracovníka Adolfa Loose. Výstava jde do finále – tento víkend ji můžete vidět naposledy – do neděle 24. února každý den od 10 do 18 hodin.

  • Zikmund 100: vydejte se po stopách legendárních cestovatelů

Stejně jako Zikmund a Hanzelka před desítkami let, Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek procestovali roce 2018 velkou část asijského kontinentu. Tato dvojice společně s plzeňským rodákem Miroslavem Zikmundem vytipovala na dvě stě fotografií z jeho cest, aby následně místa nafotila ve stejné kompozici znovu. Vznikla tak unikátní série fotografií, která vám umožní sledovat, jak se jednotlivá místa postupem času mění. Výstavu si můžete prohlédnout v Café Papírna a užijete si ji všemi smysly díky speciálním ochutnávkám a kulturním představením, tento víkend na téma Indického subkontinentu. Pozor – prohlídky výstavy jsou možné jen o víkendu od 10 do 20 hodin a v pondělí od 14 do 18 hodin. Vstupné na výstavu je 150 korun. Podrobné informace se dočtete v našem článku k výstavě.

  • Užijte si Plzeňské historické podzemí za svitu baterek

Jen do 28. února máte každý den v 16 hodin možnost prohlédnout si novou část trasy Plzeňským historickým podzemím. Měří sice jen kolem 130 metrů, s baterkou a helmou na hlavě je to však tajuplný zážitek. Vstupenky na prohlídky si můžete koupit online nebo v Pivovarském muzeu, odkud se do podzemí vstupuje. Od začátku března bude tato část podzemí přístupná už jen při zvláštních příležitostech, proto neváhejte, ať o tento zážitek nepřijdete.

  • Vyrobte si ptačí budku v Pivovarském muzeu

Pivovarské muzeum zve návštěvníky na další sobotu zasvěcenou tvořivé dílně. V prostorách historické Valečky si vyrobíte ptačí budku i dřevěná srdíčka a ptáčky na ozdobu. Odnesete si tak krásný dárek nebo dekoraci. Na dílnu můžete vyrazit v sobotu 23. února od 10 do 15 hodin. Vstupenky stojí 50 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma. Místa si můžete rezervovat předem online.

  • Vyžeňte zimu společně s plzeňskou ZOO

Už vám ta letošní zima stačila? Pojďte ji z Plzně vyhnat na tradiční průvod s maskami i bez masek z plzeňské ZOO. Sraz účastníků je v neděli 24. února ve 14 hodin před 7. ZŠ v sídlišti Vinice. Průvod následně projde přes ZOO Plzeň se zastávkou na statku Lüftnerka, dále po Kilometrovce ke Kalikovskému mlýnu, kde utopí Moranu, a na náměstí Republiky před radnici, kde vše vyvrcholí pohřbením zimy a uvězněním do městské šatlavy.

  • Mořské plody a prosecco v DEPO2015

Chobotnice, krevety, slávky i tatarák z lososa a mnoho dalšího. Milovníkům mořských plodů se už jistě sbíhají sliny na další akci s titulem Seafood & Prosecco, která proběhne v sobotu 23. února od 11:30 do 18 hodin v DEPO2015. Mořské plody připravované jako teplé pokrmy i studené chuťovky, k tomu šumivé prosecco a dokonalá sobota je na světě. V Depu si zároveň můžete prohlédnout třeba retrospektivní výstavu DEPOTUTOJE, která mapuje historii areálu depa od dob, kdy bylo využíváno dopravními podniky až po Evropské hlavní město kultury 2015 a přeměnu v kulturní centrum.

  • Obdivujte jedinečné interiéry od Adolfa Loose

I tento víkend se můžete vydat na prohlídky interiérů vytvořených světoznámým architektem Adolfem Loosem ve třicátých letech minulého století. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Komentované prohlídky se konají v pátek i sobotu několikrát denně. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu Adolf Loos Plzeň

  • Užijte si mistry improvizace v Moving Station

Páteční večer na nádraží Jižní Předměstí – v kulturním centru Moving Station bude patřit improvizaci. S podtitulem Dobrodružství divadelní improvizace se zde uskuteční další Improzápas, tedy souboj dvou týmů v improvizaci na témata, která jim zadají diváci. Jako diváci se také do představení aktivně zapojíte a díky vašim hlasům na konci jeden z týmů zvítězí. Improzápas začíná v 19 hodin, vstupenky jsou k dostání v online předprodeji.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 20. 2. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně