Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam v Plzni vyrazit o posledním adventním víkendu a o svátcích?

Kam v Plzni vyrazit o posledním adventním víkendu a o svátcích?

 Sněhová nadílka a vánoční strom na náměstí Republiky v Plzni.
Foto: Marek Vaneš

O Vánocích ani posledním adventním víkendu nebude v Plzni o akce nouze. Až tedy budete mít dost cukroví a povalování se u pohádek, vyberte si z našich tipů.

 • Poslední víkend s adventními prohlídkami Plzně

Chcete se dovědět něco víc o adventních tradicích a vánočních zvycích a pověrách? Zajděte na adventní prohlídku města, o předvánočním víkendu máte poslední možnost. Na konci prohlídky se můžete těšit i na ochutnávku cukroví a šálek horkého nápoje ve Skupa Café Kačaba v Muzeu loutek. Vstupenky na adventní prohlídky si rezervujte online nebo v Turistickém informačním centru. Poslední termíny jsou v pátek 21. 12. v 16:30, v sobotu 22. 12. od 14:30 a 16:30 a v neděli 23. 12. v 10:00, 14:30 a 16:30. Sraz je vždy před Turistickým informačním centrem na náměstí Republiky.

 • Ochutnejte Afriku v DEPO2015

Poslední předvánoční pátek bude v DEPO2015 patřit exotickým chutím Afriky. Přímo z afrických políček a sadů dorazí do depa máslová avokáda, sladká manga, voňavé papáji i sušené ovoce různých druhů. Těšit se můžete i na kávu, oříšky, zanzibarské koření a originální street food. To vše už tento pátek 21. 12. v DEPO2015 od 12 do 17 hodin. Pochutnáte si a zároveň dokoupíte nějaké dárky.

 • Pohádka Čertí brko v Kině Beseda

V sobotu 22. prosince je na programu kina v Měšťanské Besedě nová pohádka Čertí brko. Promítat se bude ve 14:3016:45. Příběh o mladém čertu Bonifácovi zaujme svým občas ironickým humorem a nadsázkou, kterými navazuje na ty nejoblíbenější české pohádky. V Čertím brku také uvidíme Ondřeje Vetchého, který se po více než třiceti letech od jeho legendární role ve filmu S čerty nejsou žerty představí v roli čerta – tentokrát Lucifera. Vstupenky na film seženete online nebo na pokladně Měšťanské besedy.

 • Přijďte si o Vánocích pro Betlémské světlo

Rozdávání Betlémského světla sice patří k mladším tradicím, to mu však neubírá na oblíbenosti. Kam letos pro plamínek vyrazit? Mše za přivítání Betlémského světla se uskuteční v neděli 23. prosince v 10:30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Vydávání Betlémského světla bude připraveno v neděli 23. prosince od 14 do 18 hodin a v pondělí 24. prosince od 9 do 17 hodin ve stanu před vstupem do katedrály, ale i na dalších místech Plzně - v kostele sv. Jana Nepomuckého, v kostele Nanebevzetí Panny Marie nebo v kostele svatého Martina a Prokopa v Lobzích. V poustevně v Lochotínském parku ho bude rozdávat Lochotínský poustevník .

 • Štědrý den na náměstí Republiky

Pokud na náměstí Republiky dorazíte už dopoledne, mezi 11. a 13. hodinou tu bude k vidění živý betlém. A když se naopak trochu zdržíte, od 16 do 16:30 hodin stihnete tradiční koncert trubačů z ochozu věže katedrály.

 • Nadělte zvířátkům pod stromeček v zoo

Adventní program v zoo také pokračuje. V sobotu ve tři hodiny nebude na statku Lüftnerka chybět živý betlém. Na Štědrý den se sem po tom s dětmi můžete od 10 hodin vydat nadělit zvířátkům do jesliček. Pro návštěvníky bude připravena vánoční soutěžní stezka. Slavit se bude i u šimpanzů, tak se přijďte podívat.

 • Poslední možnost navštívit výstavu „Dobrých 100“

Výstava "Dobrých 100" zobrazuje v kavárně kulturního centra DEPO2015 mapu pozitivních událostí, ke kterým došlo od založení naší republiky. Setkáte se tu s významnými osobnostmi, sportovními i kulturními událostmi, ale i zážitky všedních dní. Výstava podporuje myšlenku, že máme být v České republice na co hrdí. Všechna díla jsou ztvárněna studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Vstup je zdarma.

 • Pohádkový víkend v Muzeu strašidel

V Muzeu strašidel na náměstí Republiky můžete o víkendu vyzkoušet, zda mají vaše ratolesti pro strach uděláno. Kromě prohlídky muzea je tento víkend připraveni pohádkový program, a to v sobotu pohádka Hrnečku vař a v neděli Kočka pro Ježíška. Program začíná vždy v 15 hodin, vstupné do muzea je 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti.

 • Koncertní nabídka

Klubová scéna na vánoce rozhodně neodpočívá, těšit se můžete na několik zajímavých koncertů. V pátek 21. prosince od 20:30 se v Divadle Pod Lampou koná festival mladých kapel CIGISTOCK. V tu samou dobu, respektive kolem osmé večerní začne koncert bigbítové legendy kapely Brutus v KD Šeříková. V sobotu 22. prosince se můžete těšit na vánoční koncert oblíbeného plzeňského tribude bandu – Pilsen Queen Tribute Band v Buena Vista Clubu v Kollárově ulici.  Posledních pár míst zbývá na nedělní koncert Janka Ledeckého v Měšťanské besedě. Pokud na jeho vánočním koncertě nechcete chybět, pospěšte si.

 • Za vánočními akcemi do Starého Plzence a na Radyni

Ještě před Vánoci můžete ve Starém Plzenci vyrazit na „Rybovku“, která zazní z kůru kostela Narození Panny Marie na Malé Straně ve Starém Plzenci v pátek 21. 12. od 18 hodin. Na Štědrý den, oba svátky vánoční i na Silvestra se budou konat Vánoční jízdy Plzenecké železnice, vždy od 12 hodin. Na Štědrý den ve 14 hodin se chystá tradiční Staroplzenecký živý betlém u kostela Jana Křtitele. Na Boží hod i na Štěpána chystá speciální program i hrad Radyně – budou se konat vánoční prohlídky od 14 a 16 hodin.

 • Před vánočním mlsáním si běžte zaběhat pro dobrou věc

To, že o Vánocích občas trochu povolíme ze zdravých stravovacích návyků, je dobře známé. Vydejte se v pátek 21. prosince na Party běh z Mlýnské strouhy, ať se pak můžete cukrovím bez výčitek odměnit. Charitativní běh z dílny Rozběháme Česko navíc podpoří malé onkologické pacienty. Těšit se kromě běhu můžete na malé dárečky, svařák i cukroví. Kompletní informace o běhu i registraci najdete na webu Rozběháme Česko.

 Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 18. 12. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně