Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam v Plzni vyrazit o druhém červencovém víkendu

Kam v Plzni vyrazit o druhém červencovém víkendu

Užijte si příjemný letní kulturní večer přímo v areálu pivvoaru.
Foto: Ladislav Renner

Podle předpovědi počasí si od tropických veder můžeme na chvilku odpočinout. Ideální čas vydat se někam za netradičními zážitky či na výlet. Připravili jsme po vás pravidelný víkendový přehled akcí, doplněný o zajímavý tip na celodenní výlet z Plzně.

  • Léto v Prazdroji a ozvěny karlovarského festivalu

Do areálu plzeňského pivovaru můžete vyrazit za kulturou. Už ve čtvrtek se v rámci festivalu Léto v Prazdroji můžete těšit na koncert Vítkovo kvarteta a skupiny Wotazník. Od pátku do neděle pak můžete v příjemné atmosféře zahradního pavilonu Formanka zhlédnout hned několik filmů. V pátek se můžete vydat na český snímek Muži v naději. Poté to budou filmy uvedené na letošním filmovém festivalu ve Varech - v sobotu od 21:30  černá komedie Parazit, v neděli ve stejnou dobu film Tiché doteky.

  • Vydejte se na retro procházku Plzní

Novinkou letošního ročníku tematických prohlídek pořádaných Turistickým informačním centrem jsou Retro procházky Plzní. S průvodcem se vydáte do Plzně z doby před rokem 1989, do doby kdy se v kině Moska na lístky stály fronty a džíny bylo možné koupit pouze za bony v Tuzexu. Začátek je v 18:00 a 19:30 hodin. Vstupenky můžete koupit online nebo v infocentru.

  • Do Techmánie na novou expozici Inženýr

Ať je venku vedro, nebo třeba prší, v Techmánii máte o zábavu na několik hodin postaráno. Novinkou letní nabídky je zbrusu nová expozice Inženýr. Budete zkoumat motory, stavět mosty i superrychlá závodní autíčka nebo hledat lék na smrtící nákazu. Tvůrci navrhli expozici tak, abyste byli nuceni co nejvíce zapojovat svůj mozek a vynalézavost. O prázdninách je v Techmánii otevřeno každý den od 10 do 18 hodin.

  • Do Masných krámů na výstavu kubistických rivalů

Západočeská galerie v Plzni se může chlubit jednou z největších sbírek výtvarného umění z let 1850 – 1950. Ve výstavní síni Masné krámy připravila výstavu Kubišta – FiIla. Plzeňské disputace, která nejenže představuje díla předních českých představitelů kubismu a odvěkých uměleckých rivalů, ale zároveň je uvádí do souvislostí v rámci tehdejší umělecké scény. Výstava zde bude k vidění až do 29. září. Prohlédnout si ji můžete každý den od 10 do 18 hodin.

  • Škola čepování piva

Do plzeňského pivovaru se můžete vydat na prohlídky, za kulturou, ale i za speciálními zážitky. Jedním takovým je škola čepovaní, kde se pod dohledem zkušeného výčepního naučíte pivo správně natočit, a pak si ho i právem vychutnat. Ať už to bude hladinka, šnyt anebo mlíko. Domů si donesete půllitr se svým jménem. Nezapomeňte si včas rezervovat své místo na reservations@asahibeer.cz.

  • Farmářské trhy

Jako téměř každou sobotu i tento víkend se můžete v sobotu ráno vypravit na náměstí Republiky na farmářské trhy. Nejen, že tu můžete od lokálních farmářů a výrobců potravin nakoupit sezonní zeleninu a ovoce, čerstvé maso a sýry i křupavé pečivo. Můžete si tu vychutnat i příjemnou snídani nebo brzký oběd. Trhy v prostoru mezi radnicí a katedrálou začínají kolem osmé a končí kolem poledne.

  • Výstava růží v pivovaru

Více než 160 růží nejrůznějších barev, vůní a tvarů z celého světa bude k vidění v sobotu a v neděli v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje na výstavě Florea. Budete si je moci prohlédnout a také se toho spoustu dozvědět třeba o tom, jak se v Africe či Holandsku pěstují. Na místě bude možné si i nějaké růže zakoupit.

  • Tip na výlet: Plasy

Festival Industry Open je sice za námi, ale i tak se přes léto naskytne spousta příležitostí, jak na Plzeňsku objevovat technické památky. Jednou takovou je i plaský klášter. Nejenže se zde nachází Centrum stavitelského dědictví, ale samotný klášter má unikátní větrací a vodovodní systém navržený slavným Santninim. A právě o tomto víkendu se můžete zúčastnit speciálních prohlídek těchto unikátní prostor. Do Plas rozhodně doporučujeme vyrazit na celý den. Neměli byste totiž minout ani klášterní pivovar nebo místní fantasy golf.

Zveřejněno: 9. 7. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně