Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaké akce pro vás chystá předposlední prázdninový víkend v Plzni?

Jaké akce pro vás chystá předposlední prázdninový víkend v Plzni?

 Mlýnská strouha, příjemné místo k poszení
Foto: Ladislav Renner

Do konce prázdnin zbývají už jen necelé dva týdny, užijte si je tedy, co to jde. Už tento víkend si můžete zpříjemnit třeba některou z pohodových akcí v Plzni.

  • Sportujte každý den se Sportmanií Plzeň

Celý týden až do neděle 25. srpna si můžete za OC Plzeň Plaza vyzkoušet rozličné sportovní disciplíny na Sportmanii Plzeň. Každé ráno si zacvičíte na lekcích jógy nebo dalších cvičení zdarma, každý večer si můžete ve skupině zaběhat. Nejvíce se bezpochyby vyřádí děti, které si za své sportovní snažení mohou vybojovat i medaile. O víkendu je areál otevřený od 10 do 20 hodin, v pracovní dny od 13 do 20 hodin.

  • Užijte si Párty běh pro dobrou věc

Pod hlavičkou Rozběháme Česko se v sobotu 24. srpna chystá další ročník běžecké párty. V parku za OC Plzeň Plaza váš čeká 2,5kilometrový okruh s barvami, překážkami, vodou i pěnovými atrakcemi. Na Párty běhu se neměří čas, ale o to větší je to zábava. Během podpoříte činnost charitativní organizace Diakonie Západ, což je bonus navíc. Registrovat se můžete zde.

  • Létofest přinese české hudební hvězdy

V pátek a sobotu 23. – 24. srpna se DEPO2015 stane dějištěm Létofestu. Na dvou scénách se v pátek vystřídají kapely Pražský výběr, MIG 21, Monkey Business nebo Horkýže Slíže. V sobotu pak zahrají Lenny, Tomáš Klus, Mňága a Žďorp nebo Vypsaná Fixa. Vstupenky na celý festival nebo i na jednotlivé dny seženete v online předprodeji.

  • Objevte příběhy plzeňských rodáků na komentované procházce

V sobotu máte opět šanci vyrazit na komentovanou procházku po centru Plzně s průvodcem: tentokrát vás speciální prohlídka seznámí s příběhy plzeňských osobností. Dozvíte se mnoho zajímavostí i drbů ze života Plzeňanů v průběhu historie. Vstupenky na prohlídky, které se v sobotu konají v 18:00 a 19:30, koupíte online anebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41, kde také všechny prohlídky začínají.

  • Předposlední víkend Léta v Prazdroji

Letní festival Léto v Prazdroji má před sebou poslední dva víkendy plné hudby a filmu. Ve čtvrtek 22. srpna vystoupí na nádvoří kapely Tragedis (od 19 hodin) a Extra Band Revival (od 20:30). V pátek nás pak čeká úplně poslední kino u zahradního pavilonu Formanka – bude to film Teorie tygra, který začne ve 21:30. Na koncert zaplatíte vstupné 50 korun, na kino stovku. vVobou případech dostanete ke vstupence welcome drink zdarma.

  • Prohlédněte si Velkou synagogu, než se uzavře

Konec září je předběžným termínem uzavření Velké synagogy z důvodu rekonstrukce, která bude trvat zhruba dva roky. Využijte proto několika posledních týdnů k její návštěvě. Možnost zajít na komentovanou prohlídku máte už tuto neděli 25. srpna. Poslechněte si výklad o historii, židovské kultuře a architektuře. Prohlídky se konají v neděli od 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00, cena je stejná jako běžné vstupné, tedy 80 korun.

  • Cestářské rodeo v Lobzích

Nikoli na silnici do Prášil, ale v areálu Lobezské střelnice se to bude v sobotu hemžit cestáři. Koná se tu totiž Cestářské rodeo, tedy akce plná dovednostních soutěží s cestářskou technikou, prezentací Správy a údržby silnic Plzeňského kraje a ukázek činnosti policistů, záchranářů i hasičů. Akce se koná v sobotu 24. srpna od 10 hodin, vstup je zdarma

  • Kam o víkendu za hudbou?

Máte-li chuť vyjít si o víkendu na koncert, ale Létofest vám není po chuti, nezoufejte. Mám epro vás hned několik tipů. Páteční večer bude na Terase ve Zbrojnické ulici patřit balkánským rytmům, dechovce a ska, vystoupí tu totiž Frajara Putika. Kdo chce v pátek zajít na pohodovou DJ session, zastaví se u Kafe Smetanka na rohu náměstí Republiky, které chystá od 18 do 22 hodin venkovní akci Thank God it’s Friday. V sobotu večer se na plovárně v Hradišti chystá koncert kapely Odyssea.

  • Pilsen Pride

Předposlední srpnový týden se Plzeň obléká do duhových barev při festivalu Pilsen Pride. Těšit se můžete na nejrůznější přednášky, besedy či filmová promítání zaměřená na témata blízká LGBT komunitě. Z programu Pilsen Pride si můžete vybrat každý den, v sobotu pak vyvrcholí akce Duhovým průvodem městem.

  • Farmářské trhy

Víte, kde budete nakupovat na víkendové vaření? No přece na farmářských trzích na náměstí Republiky. V sobotu od 8 do 12 tu seženete vše od pečiva přes sýry a maso až po nejčerstvější zeleninu a ovoce. Dejte si k tomu voňavou kávu a užijte si sobotní ráno.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 21. 8. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně