Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaké akce nabídne v Plzni prodloužený velikonoční víkend?

Jaké akce nabídne v Plzni prodloužený velikonoční víkend?

 Rozkvetlý park U Ježíška s výhledem na kostel na Mikulášském hřbitově v Plzni.

Sváteční víkend bude ve znamení velikonočních oslav. Čekají vás velikonoční trhy a jarmarky nejen přímo v Plzni. Zajímavý program připravili pro děti v zoo a Techmanii. Pokud se rozhodne o Velikonocích užívat Plzeň, nebudete litovat. Na jaké akci se v Plzni vyplatí vyrazit?

  • Velikonoční trhy na náměstí Republiky

Nestíháte velikonoční přípravy? Vyrazte se inspirovat nebo nakoupit na velikonoční trhy na náměstí Republiky. Každý den si tu užijete živou hudbu, pochutnáte si na velikonoční nádivce či medovině a seženete tu vše potřebné na oslavy Velikonoc.

  • Velikonoční jarmark v pivovaru

Plzeňský Prazdroj chystá na sobotu 20. dubna od 11 do 16 hodin velikonoční jarmark na nádvoří pivovaru. Čekají vás tu ukázky tradičních řemesel, která si také můžete sami vyzkoušet, chybět nesmí ani čerstvé dobroty od lokálních farmářů a samozřejmě nebude chybět ani s láskou čepovaná plzeň.

  • Jarmark na zámku Kozel

Pro ty, kdo nebudou chtít na Velikonoční pondělí vyrážet na koledu, je tu velikonoční jarmark na zámku Kozel. Udělejte si příjemný výlet na Kozel, projděte se rozkvetlým zámeckým parkem a okolními lesy a na jarmarku si nakupte velikonoční vajíčka nebo jarní dekorace či dárky. Jarmark začíná v 10 hodin.

  • Eggsperimentování v Techmania Science Center

Objevte Velikonoce trochu jinak – včetně nespočtu zajímavostí ze světa biologie, které s nimi souvisí. Od čtvrtka do pondělí 18. – 22. dubna má Techmania připraven bohatý program plný workshopů a pokusů, který by si žádný nadšený objevitel neměl nechat ujít. Každý den od 10 do 18 můžete směle eggsperimentovat!

  • Koncertní nabídka: folk i world music

Co se týče víkendových koncertů, ani o Velikonocích nebude v Plzni nuda. Hned ve čtvrtek vyrazte do Anděl music baru v Bezručově ulici, kde to rozjedou kapely Třískáč a Brass Avenue. Vstupenky kupujte online, koncert začíná kolem osmé večerní. Na pátek vřele doporučujeme kolem 20 hodiny zakotvit v Buena Vista Clubu na koncertě Pekaře a Voxela s kapelou. Vstupenky na tenhle dvoják v rámci Svoboda Tour koupíte v online předprodeji.

  • Navštivte plzeňské interiéry od Adolfa Loose

I tento víkend se můžete vydat na prohlídky interiérů navržených světoznámým architektem Adolfem Loosem ve třicátých letech minulého století. Prohlídky vám kromě architektury nabídnou i náhled do životních osudů původních vlastníků. Vybrat si můžete ze dvou tras – byty Krausových a Voglových nebo Brummelův dům. Prohlídky se konají v pátek, sobotu a neděli v předem daných časech, stačí si vybrat na webu Adolf Loos Plzeň a rezervovat si své vstupenky online, případně si je zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky vedle radnice.

  • Velikonoce v ZOO

Program na prodloužený velikonoční víkend od pátku 19. do pondělí 22. dubna, pro vás připravila také plzeňská zoologická zahrada. Na statku Lüftnerka nahlédnete do tajů zdobení kraslic, uvidíte také pletení pomlázek a otloukání vrbových píšťalek. Velikonoční program začíná každý den v 10 hodin a potrvá do 17 hodin.  Od pátku do neděle se bude odehrávat převážně na Lüftnerce, v pondělí se návštěvníci dočkají pravé velikonoční koledy v lidových krojích. Při procházce jarní plzeňskou zoo určitě narazíte i na spoustu mláďátek a zvířátek, která po zimě vychází ven. Rozhodně tedy doporučujeme návštěvu zoo neuspěchat a pořádně si ji užít!

  • DEPO2015 zve na literaturu i výstavy

Už ve čtvrtek 18. dubna se v DEPO2015 chystá akce pro všechny literární fajnšmekry. Svou Stand Up Poetry zde totiž předvede Petr Soukup, mistr her s českým jazykem. Pro obec básníků je prý málo vážný, pro komiky zas moc poetický, proto teď jezdí po Česku se svým čtením někde na půl cesty. Když už budete v DEPO2015, neměli byste minout výstavu Klikyháky umělce Michala Škapy nebo interaktivní výstavu Za barokem, které jsou tu k vidění do 31., resp. 19. května. Během velikonočních svátků (od pátku 19. do pondělí 22. dubna) mají v depu otevřeno od 10 do 18 hodin.

  • Zahrajte si deskové hry v Papírně na Slovanech

Pravidelně jednou za měsíc patří nedělní odpoledne v kavárně kulturního centra Papírna deskovým hrám.  Bude tomu tak i tuto neděli 21. dubna. Od 13 hodin se tu můžete zastavit a zahrát si osvědčené deskovky, ale třeba i nějaké novinky. Vstupné činí 30 korun.

  • Na farmářské trhy na nákupy i sobotní brunch

Sobotní ráno bude opět patřit farmářským trhům na náměstí Republiky. Od 8 do 12 hodin tu v prostoru mezi katedrálou a radnicí lokální prodejci otevřou své stánky. Těšit se opět můžeme na čerstvé pečivo, maso a uzeniny a příjemnou atmosféru nejen při nákupu, ale i  pro sobotní brunch.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 16. 4. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně