Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaké akce chystá poslední červencový víkend v Plzni?

Jaké akce chystá poslední červencový víkend v Plzni?

Smetanovy Sady Plzeň

I téměř v polovině léta se v Plzni máme o víkendu na co těšit. Vyberte si z našich tipů na ty nejlepší akce.

  • Vydejte se na prohlídku Velké synagogy

Každou prázdninovou neděli, tedy i 28. července, můžete zavítat do plzeňské Velké synagogy na komentovanou prohlídku. Dovíte se mnohé o její historii, architektuře, i o židovských zvycích. Prohlídky se konají v neděli v 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 hodin. Cena vstupenky je stejná jako cena prohlídky synagogy bez průvodce, tedy 80 korun. 

  • Léto v Prazdroji pokračuje s koncerty i letním kinem

V Plzeňském Prazdroji to celé léto žije kulturou. Čtvrtky patří hudbě, páteční večery jsou filmové. Tento týden zavítají na podium Léta v Prazdroji Kurtizány z 25. Avenue (od 20:30), v roli předskokana od 19 hodin Monna. V pátek s půl desátou večerní vás čeká u Zahradního pavilonu Formanka promítání filmu Postřižiny. V rámci vstupného na akci v Prazdroji získáte také welcome drink. Vstupné činí 50 korun na koncert a 100 korun na kino.

  • Zastavte se v DEPO2015 na výstavu

I v létě je v Depu živo. Nedávno se tam přestěhovala výstava plzeňských cestovatelů Lukáše Sochy a Tomáše Vaňourka ZIKMUND 100. Cestovali po stopách Zikmunda a Hanzelky a mapovali, jak se změnila místa, která slavní cestovatelé projeli o šedesát let dříve. Na nádvoří DEPO2015 také uvidíte Autopark Benedikta Tolara – expozici zarůstajících autovraků, která vás donutí se zamyslet nad ekologií. Vstup na obě výstavy je zdarma.

  • Koncert na Terase

Máte chuť si páteční večer zpříjemnit živou hudbou? Na Terase ve Zbrojnické ulici rozhodně neprohloupíte. Pod širým nebem tu zahraje kapela The Dozen Street. Užijte si krásný večer pod hvězdami s pohodovou hudbou. Vstupné činí 120 korun, koncert začíná kolem 20 hodiny.

  • Čepujte pivo jako profíci

V pátek 26. července se chystá pravidelná škola čepování Plzeňského Prazdroje. Přímo v pivovaru si během tří hodin vyzkoušíte, jak načepovat hladinku, šnyt či mlíko, a to pod vedením opravdových mistrů výčepního řemesla. Škola čepování začíná v 19 hodin. Místa si rezervujte na reservations@asahibeer.cz.

  • Zacvičte si o víkendu jógu

I tento víkend si můžete protáhnout tělo na lekcích jógy nejen v Borském parku. V sobotu 27. července se od 13 hodin chystá odpolední jóga na Terase. Lekce bude vhodná pro začátečníky i pokročilé. Začínající i pokročilí jogíni mohou vyrazit i obě víkendová rána do Borského parku. V sobotuneděli se v 8:30 sejde skupina na zastávce autobusu naproti Hotelové škole a společně si protáhne tělo na trávě v parku.

  • Undergroundová ikona v Zach’s pubu: The Plastic People of the Universe

Největší ikona tuzemského undergroundu, The Plastic People of the Universe, zahrají v plzeňském Zach’s Pubu. Přijďte si poslechnout tvorbu kapely ovlivněné americkými Velvet Undergroud, jejíž členové patřili k nejvýraznějším představitelům demokratické opozice někdejšího totalitního komunistického režimu.

  • Sobotní snídaně na farmářských trzích

V sobotu můžete opět vyrazit na stylovou snídani na farmářské trhy na náměstí Republiky. Od osmé hodiny ranní až do poledne tu budou připraveni lokální farmáři a prodejci masa a uzenin, zeleniny, ovoce i čerstvého pečiva. Dejte si k tomu ranní kávu a užijte si sobotní snídani.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 24. 7. 2019, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně