Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityFestival Treffpunkt přiveze do Plzně kulturu z Bavorska

Festival Treffpunkt přiveze do Plzně kulturu z Bavorska

Festival česko-bavorské kultury Treffpunkt v Plzni

Bavorské slavnosti Oktoberfest se v Německu konají tradičně až v měsíci říjnu. V Plzni si čekání můžete zkrátit a bavorskou kulturu si užít už od čtvrtka 16. do neděle 19. května na festivalu Treffpunkt. V kulturním centru DEPO2015 to opět bude žít oslavami česko-bavorského partnerství. Při posezení na tradičních bavorských pivních zahrádkách si tu za poslechu rozmanitých kapel užijete výbornou gastronomii a spoustu zábavy. Vstup na festival je zdarma.

  • Výstavy, kapely, párty a workshopy

Po celou dobu konání festivalu na vás čeká bohatý kulturní program. Den před samotným začátkem festivalu se můžete jít naladit na Fakultu umění a designu Ladislava Sutnara na vernisáž výstavy FOTOKA, která představí fotografie mladých umělců z Plzně a Regensburgu. Ve čtvrtek se v DEPO2015 v 16 hodin otevře bavorská pivní zahrádka a k poslechu zahrají Moodshake nebo Trio Schramm. Milovníci barokní hudby by si neměli nechat ujít večerní vystoupení skupiny Capella Safra v kulisách výstavy Za barokem. V pátek a v sobotu je program nabitý bavorskými kapelami všech žánrů, od dechovky, šlágrů, diska až po rockové hity. Těšit se můžete třeba na bavorský dívčí kvartet BlechBixn, večerní swingovou tančírnu nebo na kapelu Klangphonics, která to v sobotu rozjede v rytmu funku a populárních bavorských hitů.

  • Bavorská gastronomie a pivo

Nejen kulturní menu bude na Treffpunktu bohaté. Z toho gastronomického lákají kuchaři na autentické bavorské speciality. V nabídce bude například tradiční wurstsalat na mnichovský způsob, plněné slané preclíky, hovězí pečeně se špeclemi, currywurst a další druhy klobás nebo sladké bramborové placičky s jablečným pyré. Podávat se bude také tradiční bavorské světlé a pšeničné pivo v litrových tuplácích. 

  • Na Treffpunkt s dětmi

Dětskému programu Treffpunktu bude patřit nádvoří depa v neděli od 11 do 16 hodin. Pro děti bude připraven například workshop bubnování nebo česko–německá jazyková animace, kde se mohou děti hravou formou naučit pár slovíček z němčiny. Představí se také bavorské loutkové divadlo Der Kasperl Fischer, které dětské publikum pobaví každou celou hodinu. V programu se objeví i mládežnický sbor ZUŠ Band Třemošná, sbor malých zpěváků Svět Kvítek nebo Plzeňský malý lidový soubor s hudbou z jihozápadních Čech a Chodska.

  • Podrobný program festivalu Treffpunkt naleznete na webových stránkách.
  • A kdo by snad měl po Treffpunktu bavorské kultury málo, může se hned následující víkend vydat do Proluky v Křižíkových Sadech, kde se bude konat festival česko-německého přátelství festival DasFest.

Zveřejněno: 6. 5. 2019, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně