Webkamery

Aktuality

Oživené prohlídky letos nabízejí tři okruhyOživené prohlídky letos nabízejí tři okruhy

Odpolední trasa je určená pro rodiny s dětmi, zbývající dvě večerní mají rozhodně také co nabídnout.

Zveřejněno: 23. 6. 2014, Helena Mařanová
Zrekonstruovaná Stará synagoga je skvostem skrytým v centruZrekonstruovaná Stará synagoga je skvostem skrytým v centru

Svého času nejohroženější památka v České republice získala zpět svůj dávno ztracený lesk a určitě má svým návštěvníkům co nabídnout.

Zveřejněno: 30. 6. 2014, Helena Mařanová
Vydejte se do západních Čech vychutnat si barokoVydejte se do západních Čech vychutnat si baroko

Fenomenální soubor barokních architektonických památek během letních měsíců ožije v rámci festivalu 6 týdnů baroka autentickou dobovou hudbou, divadlem, ohňostroji, iluminacemi, poutěmi, chutěmi i vůněmi.

Zveřejněno: 17. 6. 2014, Helena Mařanová
Průvodce Lonely Planet řadí Plzeň mezi deset nejlepších destinací rokuPrůvodce Lonely Planet řadí Plzeň mezi deset nejlepších destinací roku

Zařadila se tak vedle atraktivních výletů a zážitků, jako je romantika na řeckém ostrově Santorini, cyklovýlet po jihozápadní Anglii, dánské putování po stopách Vikingů, plavba kolem skotského pobřeží nebo temperamentní večery v rytmu flamenca…

Zveřejněno: 11. 6. 2014, Helena Mařanová
Podívejte se, jak loutky putovaly po krajiPodívejte se, jak loutky putovaly po kraji

Skupinka čertů vyrazila tematicky k šumavskému Čertovu jezeru, husité si dali sraz na hradu Rábí a trpaslíci se i se Sněhurkou se udělali procházku k viklanům u Žihle.

Zveřejněno: 6. 6. 2014, Helena Mařanová
Premiéra letošního Divadelního léta zavede návštěvníky do BenátekPremiéra letošního Divadelního léta zavede návštěvníky do Benátek

Komedie Lhář dramatika Carla Goldoniho divákům umožní cestovat v čase i prostoru, užít si atmosféru zlaté éry italského filmu a především se od srdce zasmát.

Zveřejněno: 2. 6. 2014, Helena Mařanová
Přijeďte se přesvědčit, že náplavka nežije jen v PrazePřijeďte se přesvědčit, že náplavka nežije jen v Praze

Málokteré město se může chlubit tím, že leží na soutoku čtyř řek jako Plzeň. Organizátoři festivalu Náplavka k světu se rozhodli této výsady využít a v červnu zde připravili bohatý kulturní program.

Zveřejněno: 29. 5. 2014, Helena Mařanová
Využijte možnosti stát se jedním z prvních návštěvníků Nového divadlaVyužijte možnosti stát se jedním z prvních návštěvníků Nového divadla

Moderní budova se otevře prvním divákům na začátku nové divadelní sezony. Nicméně o prvním letním víkendu si můžete unikátní stavbu prohlédnout v rámci komentovaných prohlídek.

Zveřejněno: 27. 5. 2014, Helena Mařanová
Folklor i exotika zpestří centrumFolklor i exotika zpestří centrum

Tradičně pestré kroje, lidová muzika a především rozmanitý program přesvědčí návštěvníky Mezinárodního folklórního festivalu CIOFF® Plzeň, že folklor má stále co nabídnout. Soubory z Makedonie, Černé Hory a exotické Indonésie navíc dokáží,…

Zveřejněno: 19. 5. 2014, Helena Mařanová
O Historickém víkendu v Plzni potkáte nejen strašidlaO Historickém víkendu v Plzni potkáte nejen strašidla

Do západočeské metropole se sjedou nejen upíři, čarodějnice, bílé paní, čerti, hýkalové a další strašidla a pohádkové bytosti, ale také hudebníci, divadelníci, žongléři, kejklíři a šermíři, kteří svými kousky zabaví každého.

Zveřejněno: 19. 5. 2014, Helena Mařanová
Plzeň jako cíl rodinného výletu má co nabídnout, třeba i mládě nososrožcePlzeň jako cíl rodinného výletu má co nabídnout, třeba i mládě nososrožce

V současné chvíli váží něco kolem 190 kilogramů, ale každým dnem se stává větší a těžší. Maruška, tříměsíční mládě nosorožce, láká nejen dětské návštěvníky do zoo.

Zveřejněno: 14. 5. 2014, Helena Mařanová
Spojte návštěvu Plzně s Muzejní nocí nebo Nocí kostelůSpojte návštěvu Plzně s Muzejní nocí nebo Nocí kostelů

Láká vás výlet do západočeské metropole a zároveň byste chtěli zažít něco netradičního? Naplánujte si návštěvu na poslední či předposlední víkend v květnu.

Zveřejněno: 7. 5. 2014, Helena Mařanová
Techmania třikrát zvětšila expoziceTechmania třikrát zvětšila expozice

Zbrusu nová, 3x větší! Taková je Techmania od konce března. Zažít zde můžete nové i klasické expozice, vědecké show, demonstrace i nejmodernější laboratoře v Plzeňském kraji.

Zveřejněno: 9. 4. 2014, Helena Mařanová
Z Bavorska do Plzně bude za kulturou návštěvníky vozit speciální vlakZ Bavorska do Plzně bude za kulturou návštěvníky vozit speciální vlak

Zvláštní vagón se promění na pojízdné jeviště. Nepřekvapí tak pouze čistotou vozu, ale pro tento druh cestování netradičně bohatým kulturním programem.

Zveřejněno: 16. 5. 2014, Helena Mařanová
V sobotu si v Proluce můžete pochutnat na pravé bavorské snídaniV sobotu si v Proluce můžete pochutnat na pravé bavorské snídani

Pokud si pod názvem Bavorsko představujte pouze bílé klobásy a výborné pivo, nenechte se mýlit a zúčastněte se o nadcházejícím víkendu Bavorských dnů, které se uskuteční v Proluce v historickém centru Plzně.

Zveřejněno: 14. 5. 2014, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně