Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityDruhý adventní víkend přinese zajímavé akce

Druhý adventní víkend přinese zajímavé akce

Plzeňské vánoční trhy si užijete za každého počasí. 
Foto: Petr Piskač

Neseďte ani v době adventu doma a vyberte si některou z akcí v Plzni. Je libo zabijačku, adventní prohlídku nebo koncert? Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější z nadcházejícího víkendu.  

  • Nalaďte se na vánoční notu na adventních prohlídkách

Během čtyř adventních víkendů můžete nahlédnout do tajemství vánočních pověr a zvyků na adventní prohlídce. Průvodce v kostýmu vás provede městem a dozvíte se zajímavosti nejen o štědrovečerních tradicích, ale třeba i o plzeňských betlémech. Na konci každé prohlídky se můžete těšit na ochutnávku cukroví a šálek horkého nápoje ve Skupa Café Kačaba v Muzeu loutek. Vstupenky na adventní prohlídky si rezervujte online nebo v Turistickém informačním centru. Termíny na tento víkend jsou v pátek v 16:30, v sobotu od 14:30 a 16:30 a v neděli v 10:00, 14:30 a 16:30, sraz je vždy před Turistickým informačním centrem na náměstí Republiky.

  • Vánoční Busking Party v Andělu

Pamatujete si Pilsen Busking Fest? Věříme, že na tenhle podařený festival pouličních umělců se jen tak nezapomíná. Pro malé připomenutí si organizátoři připravili vánoční Busking Party, která se odehraje v sobotu večer v Anděl music baru v Bezručově ulici. Těšit se můžete na buskerská vystoupení v klubovém prostředí v podání českých buskerů i zahraničních hostů. To vše v sobotu od 19:30 v Andělu.

  • Předvánoční Legenda o světle

Sobotní večer bude v ulici Bedřicha Smetany patřit novému cirkusu a souboji dobra se zlem. Odehraje se tu představení Legenda o světle, ve kterém spolu dobré a zlé síly svedou souboj o vánoční světlo. Přijďte nasát vánoční atmosféru trochu jinak, vychutnat si k tomu horký svařák a naladit se na přicházející druhou adventní neděli. Začíná se v 19 hodin.

  • Zahřejte se na koncertě

V plzeňských klubech bude o víkendu živo. V pátek si v KD Šeříková na Slovanech přijdou na své fanoušci kapely, která už 19 let dělá revival sama sobě – Extra Band revival. Koncert začne kolem 20. hodiny. V Buena Vista Clubu v Kollárově ulici zahraje v sobotu 8. prosince od 20 hodin špička české alternativy kapela Zrní. Nedělní večer pak bude patřit zpěvačce Petře Janů. Ta vystoupí taktéž v KD Šeříková se svým vánočním koncertem, který začne v 19 hodin.

  • Kino Beseda nabídne filmy o velkých osobnostech i vánoční komedii

V pátek se do Kina Beseda vrací strhující film Bohemian Rhapsody, který vypráví příběh Freddieho Mercuryho a kapely Queen. Na projekci od 18 hodin zbývá ještě pár posledních lístků. Sobotní odpoledne bude patřit bručounovi, který nesnáší Vánoce, Grinchovi. Vyrazit na něj můžete i s dětmi v sobotu od 14:30. V sobotu pak do Besedy zavítá Karel Čapek a jeho Hovory s T.G.M. ve zfilmované verzi s Janem Budařem a Martinem Hubou. Film začne v 17 hodin. Na závěr víkendu bude Kinem Beseda znít metal – promítat se bude Black Sabbath: The End of the End – poslední koncert legendární skupiny, v neděli od 18:30 hodin.

  • Zabijačka v Černé ovci na Roudné

Na statku Černá ovce na Roudné se v sobotu koná zabijačka. Po celý den (od 9 do 22 hodin) se můžete podívat, jak se taková zabijačka chystá a jak probíhá příprava oblíbených pochoutek. Těch v sobotu ochutnáte opravdu široký výběr, chybět nebudou tlačenka s cibulí, zabijačková polévka ani jitrnice a jelítka. K dispozici budou pivní speciály i kvalitní pálenky na dobré trávení.

  • Mikulášská nadílka v ZOO

Na statku Lüftnerka v zoologické zahradě je advent v plném proudu. V sobotu 8. prosince bude odpolední program patřit dětem. V 15 hodin tu začne mikulášská nadílka, chybět nebude Mikuláš ani čerti. Sobotní program vyvrcholí komentovaným uspáváním medvědů.

  • Zastavte se v Měšťanské besedě pro elpíčko

V honosné reprezentační budově Měšťanské besedy v Kopeckého sadech se v neděli koná tradiční burza (nejen) vinylů. Od 11 do 16 hodin sem můžete vyrazit na lov svých oblíbených interpretů na LP i CD nosičích. Při smlouvání se nezapomeňte porozhlédnout po interiéru této významné budovy a na závěr doporučujeme kávičku v secesní kavárně s výhledem na Kopeckého sady.

  • Farmářské trhy na náměstí Republiky

I v předvánočním čase se v sobotu můžete vydat na farmářské trhy. Jako vždy od 8 do 12 hodin budou na náměstí mezi katedrálou a radnicí připraveni stánkaři z Plzně a regionu. Vychutnejte si ranní kávu a nakupte suroviny na nedělní oběd a zároveň probrouzdejte celé náměstí, které se teď stánky opravdu jen hemží.

  • Do Papírny na deskové hry

Oblíbené odpoledne s deskovými hrami se v neděli vrací do Papírny. Od 14 do 20 hodin si zde užijete napínavé deskové hry, tentokrát s podtitulem Survivor. Možná si i některou odnesete domů pod stromeček.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 7. 12. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně