Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityDivadelní léto nabídne v červenci Švandu dudáka s Ondřejem Rychlým v hlavní roli

Divadelní léto nabídne v červenci Švandu dudáka s Ondřejem Rychlým v hlavní roli

Premiérou letošního Divadelného léta pod plzeňským nebem bude Švanda dudák.

Oblíbení letní festival Divadelní léto pod plzeňským nebem láká každoročně tisíce návštěvníků. Pro letošní rok chystá jako premiéru vlastní adaptaci hry J. K. Tyla Strakonický dudák. V roli Švandy dudáka se v titulní roli představí Ondřej Rychlý. Scéna Divadelního léta vyroste v polovině června v novém prostoru U Ježíška (mapa). Kromě premiéry a deseti představení Švandy dudáka se na ní v červenci budou odehrávat i reprízy loňské velmi úspěšné inscenace Cyrano s Michalem Dlouhým. Chybět nebude ani zajímavý doprovodný program. Vstupenky na 12. ročník Divadelního léta jsou již v prodeji.

  • Švanda dudák:  premiéra v sobotu 29. června ve 20.30, reprízy 1. – 4. a 7. -12. července ve 20.30

Kdysi dávno se v naší krásné zemi udály prazvláštní věci. Po mnoha letech nespravedlivého útlaku pozvedl lid svůj hlas a zbavil se nenáviděného zla. Nebylo to ovšem snadné - svět na nás zapomněl, a proto bylo třeba znovu všem připomenout, čeho všeho jsme my Češi schopni. Mnoho lidí se o to pokoušelo, ale marně. Až se objevil zcela nový hrdina. Jmenoval se Švanda a byl to muzikant.

  • Cyrano: reprízy 20. – 25. července ve 20.30

Snad každý divák chce vidět Cyrana. Romantický příběh čisté a marné lásky až za hrob, opravdového přátelství, nefalšovaného hrdinství, odvahy a cti řadí Cyrana už několik století na špici světové klasiky. Každý herec si chce Cyrana zahrát! Dramatická báseň Edmonda Rostanda se řadí k vrcholům francouzského dramatu. Michal Dlouhý zářil jako Cyrano na festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem 2018. Reprízy se chystají na letošní ročník.

Zveřejněno: 1. 4. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně