Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityCo podniknout na Silvestra a Nový rok v Plzni?

Co podniknout na Silvestra a Nový rok v Plzni?

 Plzeň Náměstí Republiky Ohňostroj Silvestr Nový Rok 2019

Foto: Miroslav Chaloupka

Po roce zase končí vánoční svátky, ale nemusíte zoufat, za dveřmi jsou oslavy příchodu Nového roku a v Plzni opět bude co dělat. Přinášíme vám přehled tipů, co podniknout o silvestrovském pondělí a jak netradičně přivítat rok 2019.

 • Poslední den v roce do ZOO

Návštěva plzeňské zoologické zahrady na Štědrý den nebo na Silvestra je každoročně pro několik tisíc návštěvníků kultovní záležitostí končícího roku. I letos se do ZOO můžete vydat na silvestrovskou naučnou stezku, kde si zahrajete o ceny nebo si můžete vyzkoušet chytání zlaté rybky. Možná se dokonce stanete symbolicky posledním návštěvníkem roku a odnesete si speciální odměnu. Na Nový rok bude mít zoologická zahrada otevřeno od 9 do 17 hodin a po celou dobu svátků až do Tří králů zdobí statek Lüftnerka vánoční betlém.

 • Novoroční ohňostroj a trhy

Silvestrovská noc na náměstí Republiky bude bezpochyby plná barevných ohnivých raket a třaskavých petard. Ohňostroj, který chystá město Plzeň, se však koná již tradičně na Nový rok a letos bude opravdu velkolepý. Doprovodný program začne už v 16:30 dětskou diskotékou přímo na náměstí. O hodinu později se nad střechou rozzáří slavnostní show plná světel. Na náměstí přitom zůstane až do 1. ledna spousta stánků, takže podívanou můžete doplnit o hrnek svařáku a něco dobrého k jídlu.

 • Jak na Nový rok, tak po celý rok

Novoroční předsevzetí můžete začít plnit hned od prvního dne nového roku díky spolku Rozběháme Česko. Nastřádané kalorie z vánočního hodování vyběháte na Novoročním běhu u Kamenného rybníka. Na výběr budou trasy pro začátečníky i pokročilé. Start je v 15:00.

 • Pochodem z Bolevce do Bolevce

Protáhnout se a vyvětrat hlavu po silvestrovské noci můžete také na tradičním pochodu klubu českých turistů z Bolevce do Bolevce. Start je v 9 hodin na ranči Šídlovák a vybírat můžete ze tří různě dlouhých pěších okruhů, kde na vás čeká doprovodný zábavný program.

 • Vykročte do nového roku v gala

Vykročte v roce 2019 vstříc kulturním zážitkům a navštivte v měšťanské besedě mimořádný novoroční galakoncert Plzeňské filharmonie. Pod taktovkou šéfdirigenta Ronalda Zollmana zahraje v doprovodu orchestru Michal Sedláček na housle a David Niederle na violoncello.

Silvestrovský provoz muzeí a dalších turistických cílů

Pokud byste v průběhu silvestrovského víkendu, chtěli vyrazit někam za zábavou či poznáním, myslete na to, že během na Silvestra i Nový rok bude značně omezená otevírací doba některých turistických atrakcí.

 • Techmania: o vánočních prázdninách 10 – 18 hodin, 31.12. otevřeno 10 – 14 hodin, 1.1.  zavřeno
 • Zoo: otevřeno každý den 9 – 17 hodin
 • Západočeské muzeum (včetně Muzea loutek a Národopisného muzea): zavřeno 24., 25., 31.12 a 1.1., jinak otevřeno každý den 10 – 18 hodin
 • DEPO2015: zavřeno od 23.12 do 1.1.
 • Pivovarské muzeum, Plzeňské historické podzemí, návštěvnická trasa Plzeňského Prazdroje: zavřeno o svátcích a 1.1., 31.12. pouze do 15 hodin, termíny prohlídek na www.prazdrojvisit.cz
 • Loosovy interiéry: prohlídky pouze v pátek 28. 12., rezervace vstupenek na www.adolfloosplzen.cz
 • Velká synagoga: mimo hlavní turistickou sezonu uzavřena
 • Plzeňská věž:  24., 31. 12. a 1.1.  se bude zavírat už v 15 hodin, 25. a 26.12. v 16 hodin
 • Turistické informační centrum: 24.12. do 14 hodin, 31.12. do 16 hodin, 25., 26.12., 1. a 2.1. zavřeno. Jinak otevřeno od 9 do 18 hodin.

Zveřejněno: 28. 12. 2018, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně