Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityAni o třetím únorovém víkendu nebude v Plzni nouze o zajímavé akce

Ani o třetím únorovém víkendu nebude v Plzni nouze o zajímavé akce

 Výhled z věže katedrály sv. Bartoloměje v Plzni. Stačí jen překonat 299 schodů.

Foto: Petr Ježek

O třetím únorovém víkendu se můžete v Plzni těšit na zajímavé akce. Nechte se inspirovat našimi tipy. Na své si přijdou nadšení obdivovatele vlaků, hobby běžci i jedlíci. Pokud už se nemůžete dočkat dovolené, určitě se vydejte na cestovatelskou výstavu Zikmund 100, která v Papírně začíná v neděli.

  • Prohlídka historického podzemí za svitu baterek

Plzeňské historické podzemí provozuje jako svoji návštěvnickou trasu už deset let Plzeňský Prazdroj. Jako dárek svým návštěvníkům připravil novou zážitkovou trasu rozšířenou o zcela nový sklepní labyrint. Ale pozor, nabídka je časově omezená. Jedinečnou příležitost navštívit speciální prohlídku historického podzemí budete mít v průběhu několika málo dní, a to od pátku 15. 2. do čtvrtka 28. 2. Jedinečný okruh podzemních chodeb můžete projít takřka potmě pouze za svitu baterek. Jedinečná „baterková“ prohlídka se bude konat každý den od 16 do 17 hodin. Vstupné na akci je 120 Kč, zlevněné pak 80 Kč.

  • Akce pro nadšené železničáře každého věku: výstava modelů a Legiovlak

V prostorách 14. základní školy v Plzni na Doubravce se na víkend chystá velká výstava železničních modelů a kolejišť Doubravecká lokálka. V sobotu a neděli tu můžete obdivovat kolejiště různých měřítek, z nichž to nejzajímavější je dokonce 50 metrů dlouhé. V sobotu bude výstava otevřena od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 16 hodin. Navíc se na dva dny na plzeňské hlavní nádraží vrátí také dokonalá replika vlaku, kterým čeští legionáři na sklonku první světové války projeli transsibiřskou magistrálu. Čtyři vagony Legiovlaku zde budou zdarma k vidění od 9 do 16 hodin po oba dny. Více informací najdete v našem článku.

  • Sezona zabijaček pořád ještě nekončí

Zabijačková sezona nás tento víkend kromě centra města zavede i do jeho vzdálenějších částí. Od 10 do 16 hodin se koná Doubravecká zabijačka v příjemném prostředí parku na Habrmannově náměstí v Plzni na Doubravce. Kromě pochoutek se můžete těšit i na živou hudbu.  V sobotu se můžete za zabijačkovými pochoutkami vypravit na Košutku, kde se na ranči Šídlovák u Šídloveckého rybníka chystají vepřové hody. A pokud by se vám snad z centra Plzně nechtělo, zastavte se U Salzmannů nebo v Beer Factory. Obě restaurace se nachází pár kroků od náměstí Republiky a slibují na víkend zabijačkové menu.

  • Koncertní nabídka pro příznivce hip-hopu i ska

Kam o víkendu na koncert? Páteční večer bude v Papírně na Slovanech patřit fanouškům hip-hopu. Vystoupí zde český rapper a producent Paulie Garand, za pultem ho již tradičně doprovodí Kenny Rough. Koncert začne ve 20 hodin, vstupenky jsou v předprodeji online. V Buena Vista Clubu v Kollárově ulici v pátek rozjedou svou ska show Discoballs. Od 21 hodin se bude tančit jako o život, vstupenky seženete v online předprodeji. Na sobotu se v Šeříkovce na Slovanech chystá vystoupení legendární kapely Sto zvířat. Koncert včetně předkapel – Švihadlo a V3ska – začne ve 20 hodin, vstupenky doporučujeme koupit s předstihem.

  • Do Papírny na cestovatelskou výstavu Zikmund 100

Během své osmiměsíční cesty po stopách cestovatelských legend Hanzelky a Zikmunda navštívili mladí cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek  32 zemí a ujeli 130 tisíc kilometrů. Cestu plánovali více než rok, mimo jiné ve spolupráci s Miroslavem Zikmundem, který jim pomohl osobně vybrat více než 120 fotografií ze své cesty. Vznikla tak série fotografií, které ve stejné kompozici ukazují po více než půl století ta samá místa. Výstava Zikmund 100, na které si budete moci prohlédnout původní i nové fotografie, se veřejnosti otevře v neděli odpoledne v kulturním centru Papírna.

  • Oslavte Valentýn s Party během

Ať už valentýnskému svátku zamilovaných fandíte nebo ne, v sobotu 16. února si můžete jít protáhnout tělo na valentýnský party běh. Další díl ze série běhů Rozběháme Česko startuje v sobotu ve 14 hodin v Borském parku. Už od 11:30 zde poběží předzávodní doprovodný program. Těšit se můžete na 5 km plných valentýnských soutěží, běžeckou mini-seznamku i originální medaili za odměnu.

  • Poslechněte si v Měšťanské besedě spisovatele Josefa Formánka

V pátek můžete prožít podvečer v Měšťanské besedě s Josefem Formánkem a zaposlouchat se do čtení z jeho knih Dvě slova jako klíč a Umřel jsem v sobotu. Na autorské čtení a besedu naváže promítání celovečerního filmu Úsměvy smutných mužů. Čtení začíná v 18 hodin, místa si rezervujte online.

 Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 12. 2. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně