Webkamery

Na jedno

O Češích se všeobecně ví, že jsou národem milovníků piva. Pivo se v Čechách pije od nepaměti a s oblibou, a tak není divu, že se Češi drží v žebříčku vypitého množství piva na hlavu na předních příčkách. Pivo je v Čechách fenomén, který se probojoval do literatury, hudby, filmu i výtvarného umění. Pivo se zkrátka stalo kulturním dědictvím, nedílnou součástí české kultury a společnosti. A proč tomu tak je? Pivo totiž není jen nápoj sloužící k uhašení žízně, konzumace piva v hospodě je pro Čechy rituál, který je spojen s mnoha příjemnými okolnostmi. Pití piva je způsob potkávání se s přáteli, sousedy, kolegy z práce.

  • Stačilo, aby v hospodě spadl strop, a ...

V hospodě u piva se řeší problémy, předávají informace, odehrávají zásadní debaty a bez nadsázky lze říci, že se zde často i tvořily české dějiny. Jak kdysi prohlásil klasik: „Stačilo, aby v hospodě spadl strop, a elita českého národa by rázem zmizela z povrchu zemského.“ Hospody a pivnice mají zkrátka v české kultuře a společnosti nezastupitelný význam i mnohasetletou tradici a svoji nezaměnitelnou atmosféru si stále uchovávají a hýčkají.

  • Jak se také říká pivu?

    • blonďák / kousek / bahno
    • boží dar / jediná jistota / zrzavá voda
    • patrona / škopek / tekutý chléb

V hospodě u piva se řeší problémy, předávají informace odehrávají zásadní debaty a bez nadsázky lze říci, že se zde často i tvořily české dějiny

Foto: David Marvan, CzechToursim

Tradiční akce města Plzně