Trhy

V průběhu celého roku se v samém srdci města na náměstí Republiky konají různé trhy. Zajít sem můžete podle období na pivo, kávu, svařák a něco dobrého k snědku. Nakoupit originální sezonní dekorace, keramiku a další řemeslné výrobky. Na velikonočním trhu nechybí kraslice a pomlázky, před Vánoci zase adventní věnce a další vánoční ozdoby. Tradiční trhy nabízejí také ukázky lidových tradic a řemesel. Každou sobotu od března do prosince pak prostor mezi radnicí a katedrálou patří Plzeňským farmářským trhům.

Farmářské trhy (každou sobotu dopoledne od března do prosince)

Plzeňské farmářské trhy jsou místem, kde můžete již několik let nakoupit či ochutnat potraviny od místních farmářů a regionálních výrobců a zažijete tady tu pravou atmosféru sobotního dopoledne. Seženete tu kvalitní, autentické a lokální potraviny. Těšit se můžete na zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, pečivo a mnoho dalšího. Neprohloupíte ani, pokud se sem vydáte na snídani.

Velikonoční trhy (30.3. –  10.4.2023)

Pravou velikonoční atmosféru si užijete na oblíbeném velikonočním trhu, který také díky své výzdobě patří k těm nejhezčím v Plzni. Na náměstí Republiky můžete obdivovat překrásně zdobené kraslice, pletené pomlázky s barevnými fábory a pestrý sortiment jarních květin. Zručné řemeslníky uvidíte přímo v akci. Při procházce mezi stánky ochutnáte ledacos dobrého, včetně velikonoční nádivky, perníčků či medoviny.

Václavské trhy (září 2023)

Václavské, nebo svatováclavské trhy budou tradičně na začátku září nabízet výborné jídlo a pití. Dočkáte se také ukázky lidových tradic a řemesel, mezi které nepochybně patří umění kovářů nebo řezbářů. Svatováclavské slavnosti budou doplněny stánky se širokou nabídkou rukodělných výrobků.

Havelské trhy (12. – 18.10.2023)

S podzimem přichází do Plzně Havelský trh. Voňavý svařák a medovina, sladký trdelník nebo vynikající sýry a klobásky. Tradičně se můžete těšit na ukázky řemesel z dílen kovářů, řezbářů nebo výrobců svíček a keramiky. Každé odpoledne bude atmosféru dokreslovat živá hudba.

Martinský trh (1. – 11.11.2023)

Oslavy svatého Martina jsou v Plzni již dlouholetou tradicí, jejich součástí je i tradiční svatomartinský trh. Těšit se můžete na stánky s domácími výrobky, ochutnávky uzenin a sýrů, trdelníky nebo horký svařák.

Vánoční trhy (23.11. – 23.12.2023)

Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. Můžete se pokochat ručně dělanými výrobky a načerpat inspiraci na vánoční dárky a výzdobu. Děti zcela jistě potěší oslík a ovečky v živém betlémě nebo bohatý doprovodný program plný vánočních koled.