Trhy

V průběhu celého roku se v samém srdci města na náměstí Republiky konají různé trhy. Zajít sem můžete podle období na pivo, kávu, svařák a něco dobrého k snědku. Nakoupit originální sezonní dekorace, keramiku a další řemeslné výrobky. Na velikonočním trhu nechybí kraslice a pomlázky, před Vánoci zase adventní věnce a další vánoční ozdoby. Tradiční trhy nabízejí také ukázky lidových tradic a řemesel. Každou sobotu od března do prosince pak prostor mezi radnicí a katedrálou patří Plzeňským farmářským trhům.

Farmářské trhy (každou sobotu od března do prosince)

Plzeňské farmářské trhy jsou místem, kde můžete již několik let nakoupit či ochutnat potraviny od místních farmářů a regionálních výrobců a zažijete tady tu pravou atmosféru sobotního dopoledne. Seženete tu kvalitní, autentické a lokální potraviny. Těšit se můžete na zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, pečivo a mnoho dalšího. Neprohloupíte ani, pokud se sem vydáte na snídani.

Velikonoční trhy (duben 2022)

Pravou velikonoční atmosféru si užijete na oblíbeném velikonočním trhu, který také díky své výzdobě patří k těm nejhezčím v Plzni. Na náměstí Republiky můžete obdivovat překrásně zdobené kraslice, pletené pomlázky s barevnými fábory a pestrý sortiment jarních květin. Zručné řemeslníky uvidíte přímo v akci. Při procházce mezi stánky ochutnáte ledacos dobrého, včetně velikonoční nádivky, perníčků či medoviny.

Václavské trhy (září 2022)

Václavské, nebo svatováclavské trhy budou tradičně na začátku září nabízet výborné jídlo a pití. Dočkáte se také ukázky lidových tradic a řemesel, mezi které nepochybně patří umění kovářů nebo řezbářů. Svatováclavské slavnosti budou doplněny stánky se širokou nabídkou rukodělných výrobků.

Havelské trhy (říjen 2022)

S podzimem přichází do Plzně Havelský trh. Voňavý svařák a medovina, sladký trdelník nebo vynikající sýry a klobásky. Tradičně se můžete těšit na ukázky řemesel z dílen kovářů, řezbářů nebo výrobců svíček a keramiky. Každé odpoledne bude atmosféru dokreslovat živá hudba.

Martinský trh (listopad 2022)

Oslavy svatého Martina jsou v Plzni již dlouholetou tradicí, jejich součástí je i tradiční svatomartinský trh. Těšit se můžete na stánky s domácími výrobky, ochutnávky uzenin a sýrů, trdelníky nebo horký svařák.

Vánoční trhy (prosinec 2022)

Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. Můžete se pokochat ručně dělanými výrobky a načerpat inspiraci na vánoční dárky a výzdobu. Děti zcela jistě potěší oslík a ovečky v živém betlémě nebo bohatý doprovodný program plný vánočních koled.