Tipy na nejlepší svařák v Plzni

…aneb kam(pa) na svařák?

Svařené víno patří k adventu stejně jako dárky pod vánočním stromkem. Horký nápoj se skořicí a hřebíčkem, čerstvým pomerančem a trochou cukru chutná snad všem v červeném i bílém provedení. Popíjení svařáku v chladných zimních dnech hřeje tělo i mysl a zároveň vás přiměje těšit se na rozjímavé vánoční období. Vydejte se s námi na pár míst v Plzni, kde seženete to nejlepší svařené víno, ať už s posezením v teple, nebo „to go“ na procházku historickým centrem.Tour de svařák začíná krásným výhledem

Naše tour začíná přímo na náměstí Republiky, respektive nad náměstím na střešní terase hotelu Central, kde najdete stylovou kavárnu Terraza. Kromě svařáku si tu vychutnáte třeba ovocný punč s meruňkovou nebo brusinkovou příchutí a hlavně dechberoucí výhled na katedrálu sv. Bartoloměje a vánočně vyzdobené centrum Plzně.

Anděl Station

Další zastávkou na svařák, po kterém vám narostou křídla, nemůže být žádná jiná nežli útulná kavárna Anděl station v Bezručově ulici.  V klidu si tu vychutnáte nejen svařák, ale třeba i brusinkový punč. Během popíjení nápoje stihnete nakoupit v jejich obchůdku i fair-trade a ekologické dárky.

Café Regner

Přelétněte o dům dál, kde už na vás v prvním patře čeká velká útulná místnost plná retro křesel, stolků a židlí. Přesně tím se totiž od ostatních liší netradiční kavárna Regner, v jejíž nabídce najdete nejen výbornou kávu, ale i bílé a červené svařené víno

Walter

Pokračujte kolem Velkého divadla do Smetanových sadů, kde se ukrývá příjemná kavárna Walter. I letos si tu vychutnáte jejich vyhlášený svařák s osvědčenou kombinací Zweigeltrebe od vinařství Mádl a Barona Hildprandta ze zralých hrušek.

Le Frenchie Café

Ve Smetanových sadech najdete i další oblíbenou kavárnu Le Frenchie, kde už je svařáková sezóna také v plném proudu. K mání je tu svařené víno z francouzského Merlotu s aromatickým kořením, sušenými švestkami a meruňkami.

Šálek a Špunt Na Náplavce

Pokračujte směrem k náplavce u řeky Radbuzy, na jejímž břehu to žije hlavně během letních měsíců. V zimním období je to tu o poznání klidnější a náplavka má zase úplně jinou atmosféru a kouzlo. A to především se svařákem v ruce, který obdržíte v útulné malé kavárně Šálek a Špunt nad řekou.

Bikeheart Centrum cyklistiky

Dojděte na konec náplavky, kde už z dálky uvidíte krásně zrekonstruovanou historickou budovu Sokolovny a přilehlé Centrum cyklistiky s kavárnou Bikeheart. Nenechte se názvem zmást, i tady seženete vynikající svařené víno, a to z Merlotu s vůní vyhlášeného koření od Antonína.

Kafec Plzeňský

Předposlední zastávkou nemůže být žádná jiná kavárna nežli Kafec Plzeňský, která je vyhlášená především svými vynikajícími waflemi. Kromě jejich stálé nabídky se letos můžete těšit i na poctivý vánoční punč z vína Pinot Noir z vinařství Marcinčák, griotky a rumu.

Café Vídeň

Vydejte se za vůní koření od Antonína do Dominikánské ulice, kde najdete i útulnou kavárnu Café Vídeň. Nenechte se však názvem zmást, krom vídeňské kávy s dortíky vlastní výroby si tu dáte i teplou medovinu, punč a svařák.