Tipy na akce, které si v létě v Plzni nesmíte nechat ujít

Léto v Plzni už je v plném proudu a za rohem jsou prázdniny. Po delší době už opět ožívá kultura, všichni si užívají teplých dnů, letní pohody na teráskách a venkovních procházek a těší se, že je vše tak nějak, jako dřív. Neváhejte a naplánujte si návštěvu Plzně i vy a vydejte se na některé z letních akcí: A užijte si pohodovou Plzeň pod širým nebem.Letní tematické prohlídky města (12. června – 6. září)

Během letní sezony pořádá Turistické informační centrum pravidelně tematické prohlídky historického centra. Pro letošek připravilo hned dvě novinkové trasy. Na první se účastníci spolu s průvodcem vydají za tajemstvím výzdoby plzeňských historických domů. Druhá z nich je pozve na procházku židovskou Plzní. V nabídce zůstávají dětmi oblíbené Báje a pověsti plzeňské.

Festival Industry Open (13. června – 5. září)

S festivalem Industry Open se i v roce 2020 podíváte na místa, kam se běžně nedostanete. Festival otevírá technické památky a zajímavá místa s industriální minulostí  v Plzni a Plzeňském kraji. Těšit se můžete na plný komentovaných prohlídek, zážitkových jízd, tematických výletů a dalších akcí. Na rozdíl od loňského roku, kdy byly všechny akce koncentrované na jeden víkend, se bude letos festival odehrávat v průběhu celého léta. Vstupenky už můžete zakoupit na webu www.industryopen.cz.

DEPOvLETU (30. června – 20. srpna)

Celoletní kulturní hostinu nachystalo v Plzni DEPO2015. Od června do srpna sem můžete zajít na akce všeho druhu. Těšit se můžete na pravidelné živé open air koncerty, gastronomicko-hudební mini festivaly, letní kina, divadla a nedělní rodinná odpoledne. Do depa se dostanete z centra příjemnou procházkou kolem řeky, každý den je tu otevřená také kavárna a vnitřní i venkovní koutek pro děti.

Léto v Prazdroji (2. července – 28. srpna)

Se začátkem prázdnin se do pivovaru tradičně vrací oblíbené Léto v Prazdroji. Během července můžete každý čtvrtek zajít na koncerty, srpnové pátky zase budou patřit filmovým promítání různých žánrů. Na své si tu během horkých letních večerů přijde opravdu každý. Naplánujte si i vy pohodový kulturní večer s vychlazeným pivem přímo v pivovaru.

BLIK BLIK Digitální hřiště (2. července – 23. srpna)

Festival světla BLIK BLIK byl sice přesunut až na jaro příštího roku, v DEPO2015 ale nezahálí a připravili na celé léto interaktivní světelnou instalaci. Na BLIK BLIK digitálním hřišti na vás čekají umělecké instalace a vesmírné zážitky pro děti i dospělé. Těšit se můžete na ovládání planety světelným mečem, laserovou prolézačku, hry s UV světlem nebo si pomocí svého vlastního pohybu vytvoříte lidské světelné ohňostroje.

Divadelní léto pod plzeňským nebem (8. – 31. července)

Příjemné letní večery v Plzni patří tradičně festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Užijete si tu divadelní inscenace plné hereckých hvězd pod širým nebem s přírodními kulisami. V letní sezoně 2020 se můžete těšit na reprízu loňské úspěšné inscenace Švanda Dudák a novinku Poslední zrnko písku, která vzniká speciálně pro Divadelní léto a je v režii studentů DAMU.

Festival Náplavka k světu (12. – 29. srpna)

Festival Náplavka k světu letos zakotví na břehu řeky Radbuzy U Ježíška, kousek od centra města. Čeká vás tu nabitý letní program a posezení u fajn drinků. Těšit se můžete na koncerty místních kapel, tančírny, workshopy, promítání filmů, slam poetry, divadlo a opět nebudou chybět lodičky k zapůjčení!

Festival na Ulici (21. – 29. srpna)

Koncerty a večírky plné oblíbených českých kapel – to je festival na Ulici, který centrum Plzně zaplní nabitým programem nejrůznějších žánrů. Je jen na vás, jaký program si z nabídky festivalu vyberte. Užijte si v Plzni pohodové letní podvečery plné hudby. Hudební scény v centru města budou letos tři a zapojí se také bar Zach´s Pub. Hlavní scéna bude tradičně na náměstí Republiky, druhá U Branky a třetí v Proluce. Zajít sem můžete na koncerty českých kapel Semtex, Ill Fish, Hibaj, Tabasker, Frajara Putika, Michala Šindeláře nebo Mr. Elastik.

Sportmanie (15. – 23. srpna)

V druhé polovině srpna odstartuje v Plzni oblíbený festival sportu a pohybu Sportmanie. V parku za obchodním centrem Plaza kousek od centra města vyroste multifunkční sportoviště, kde se děti, dospělí a všichni milovníci pohybu vyřádí po celý den. Každý den na vás čeká několik desítek sportovních stanovišť, kde si kromě tradičních sportů pod vedením instruktorů můžete zkusit něco jiného, například longboarding nebo paddleboarding.

Festival Živá Plzeň (21. – 29. srpna)

Koncerty a večírky plné oblíbených českých kapel – to je festival Živá Plzeň, který centrum Plzně zaplní nabitým programem nejrůznějších žánrů. Je jen na vás, jaký program si z nabídky festivalu vyberte. Užijte si v Plzni pohodové letní podvečery plné hudby. Hudební scény v centru města budou letos tři. Hlavní scéna bude tradičně na náměstí Republiky, druhá U Branky a třetí v Proluce.