#spoluproplzen: Podpořte plzeňské podniky

…a můžete vyhrát hodnotné ceny!

V Plzni se stejně jako v dalších českých městech na jaře kvůli koronaviru doslova „zastavil“ život. Těžké chvíle prožívaly i místní podniky, a tak vznikla iniciativa Musíme si pomáhat v Plzni. Ta dávala vědět zákazníkům, kam si mohou dojít pro oběd do okýnka nebo kávu s sebou. Byla ale především symbolem, že se na oblíbená místa a jejich provozovatele nezapomnělo.#spoluproplzen

Restriktivní opatření sice pominula, na mnoha místech se  ale provoz do „starých kolejí“ stále nevrátil a platí to i o plzeňských barech, restauracích, kavárnách, bistrech a dalších. I ty pociťují, že se lidé raději zdržují venku na čerstvém vzduchu a ne v uzavřených prostorách. Právě proto město Plzeň spojilo síly s úspěšnou iniciativou Musíme si pomáhat v Plzni a rozjelo společný projekt #spoluproplzen, který má za cíl podpořit gastronomické podniky.

Jak projekt funguje?

Od 1. 6. do 31. 8. lidé mohou v zapojených plzeňských restauracích, kavárnách, bistrech a barech získat razítka za útratu vyšší než 100 Kč.  S deseti razítky na jedné kartičce se mohou zúčastnit soutěže o hodnotné ceny. Stačí orazítkovanou kartičku vhodit do označené schránky umístěné na náměstí Republiky u Turistického informačního centra. Kromě hlavní ceny, jíž je elektroskútr, budou dalšími deseti cenami vstupenky do oblíbených kulturních a turistických cílů.

Co podniknout v Plzni o víkendu?