Snídaně

Snídaňový průvodce Plzní

Co je víc, než ráno vstávat a vědět, že si nemusíte sami chystat snídani? Vědět, že vám ji nachystají v dobrém podniku. S šálkem dobré kávy a talířem plným lívanců, palačinek nebo smažených vajíček, to už je jiná. Začněte svůj den v některé z kaváren, které nabízejí výborné snídaně, a naberte síly na poznávání Plzně. Poznejte s námi ta nejlepší místa, kam v Plzni vyrazit na snídani.Na snídani po celý den

Pappa Coffee

V Pappa Coffee se snídá celý den! V pohodlí rodinné kavárny kousek od náměstí si v týdnu i o víkendu vychutnáte skvělé snídaně, čerstvé džusy a výběrovou kávu, kterou si zde dokonce sami praží. Sledujte facebook Pappa Coffee, ať vám neuniknou jejich tematické sobotní brunche.

The Fresh Bar

V samotném srdci Plzně, přímo na náměstí Republiky můžete vyrazit na snídani, která se řídí heslem #wedoinstafoodtasty. To znamená, aby jídlo nejen dobře vypadalo, ale i chutnalo. V nabídce najdete smoothies plné vitamínů, smoothie misky s ovocem nebo zdravé obložené chleby a sendviče.

Le Frenchie

Le Frenchie je mezi plzeňskými kavárnami legendou, nejen díky skvělé kávě. Vyhlášené jsou také jejich domácí dorty, čerstvé croissanty a nápadité snídaně. Vychutnat si tu můžete i o víkendu poctivou anglickou snídani nebo čerstvý kváskový chléb, obložený a vyladěný dle vašeho přání. Od jara 2021 dokonce ve dvou pobočkách.

Nejlepší snídaňová vejce

Café & Restaurant hotel Continental

Na bufetovou snídani v centru města můžete zajít do jednoho z nejstarších hotelů v Plzni. My však doporučujeme vyzkoušet jejich snídaně v prvorepublikové kavárně, kde si dopřejete klasiky jako vejce do skla nebo vejce benedikt.

Enjoy Coffee

Ranní ptáčata ocení snídani v Enjoy Coffee už od 7 hodin (o víkendu od 9 hodin) a z široké nabídky si zde vybere určitě každý. Každý den tu mají čerstvé quiche, panini, míchaná vejce, müsli, lívance, toasty obložené avokádem, zastřeným vejcem nebo uzeným lososem za rozumné ceny.

Nápadité snídaně

Walter: Brunch, Coffee & Drinks

V kavárně Walter to zdaleka není jen o kafi, předem vás upozorňujeme, že snídaně na tomhle místě se vám velmi lehce může protáhnout až do odpoledne. Doporučujeme si dát sázená vejce se slaninou a avokádem nebo některý z Walterových obložených chlebů.

Kafec Plzeňský

Kafec má už pobočku i v Plzni. Sestavit si tu můžete snídani dle libosti, kombinacím se meze nekladou. Jestli jste spíše na sladké, zastavte se na čerstvé vafle, o kterých se šušká, že jsou nejlepší ve městě. Nakombinovat si je můžete také podle chuti.

Arnie‘s Bistro

Moderní designové bistro Arnie’s v centru města láká každý den v týdnu na neotřelou snídaňovou nabídku. Pochutnat si tu můžete od 8 hodin na vydatné shakshuce, nabitých ovesných kaších, mrkvových vaflích nebo ricottových lívanečcích.

Kam zajít s dětmi

Café a restaurant Kačaba

V restauraci Kačaba si v týdnu dáte výbornou snídani a odcházet odsud budete s pocitem, že jste udělali dobrou věc. Zaměstnávají tady totiž lidi se zdravotním znevýhodněním. Čas si tu můžete zpříjemnit hraním deskových her a děti se vyřádí v dětském koutku.

Il Mio Caffé

Il Mio je útulná kavárna v centru města, kterou ocení hlavně maminky s dětmi. Ty si tu mohou hrát v dětském koutku, zatímco si zde rodiče vychutnají skvělé snídaně, domácí dorty a klidnou rodinnou atmosféru. V teplých dnech je možnost posedět na venkovní terásce.

Náš tip: Od března až do prosince se v Plzni konají tradiční farmářské trhy na náměstí Republiky, kde si můžete každé sobotní dopoledne vychutnat čerstvou kávu a produkty od místních farmářů.