Seznam míst, která jsou aktuálně v Plzni dočasně uzavřena

V souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky dočasně zavřely své brány některá turisticky exponovaná místa v Plzni. Podívejte se, která to jsou, ať vás při případné návštěvě Plzně nic nepřekvapí. Nutno dodat, že se bezpečnostní situace velmi rychle mění, vždy je tedy lepší, ověřit si informace přímo u konkrétních míst. S případnými dotazy můžete kontaktovat Turistické informační centrum Plzeň telefonicky na čísle 378 035 330.Turistické informační centrum

Od pátku 13. března až do odvolání bude uzavřeno Turistické infomační centrum vedle radnice (náměstí Republiky 41). V infocentru bude zajištěna služba, která bude v rozsahu běžné pracovní doby (pondělí – neděle 9:00 – 18:00) odpovídat na telefonické a emailové dotazy (378 035 330, info@visitplzen.eu).

Plzeňský Prazdroj

Veškeré prohlídky stejně jako akce pro veřejnost ve všech pivovarech a na všech prohlídkových trasách jsou zrušeny. Týká se to i pivovaru Gambrinus, Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí.

Patton Memorial Pilsen

Od pátku 13. března až do odvolání bude také uzavřeno muzeum Patton Memorial Pilsen.

Loosovy interiéry

Vzhledem K vyhlášenému nouzovému stavu se s okamžitou platností ruší minimálně do konce dubna veškeré komentované prohlídky na obou prohlídkových trasách v Loosových interiérech, stejně jako plánované kulturní akce. Vstupenky zakoupené online budou automaticky stornovány a peníze vráceny na účet. Vstupné za vstupenky zakoupené hotově může být vráceno pouze na pokladně Turistického informačního centra (náměstí Republiky 41, Plzeň). Ohledně vrácení vstupného uhrazeného v hotovosti v Turistickém informačním centru se prosím obracejte tamtéž buď telefonicky 378 035 330, nebo e-mailem info@visitplzen.eu.

Techmania Science Centre a plzeňská zoo

Do odvolání je zavřené také Techmania Science Centre a plzeňská zoologická zahrada.

Galerie a muzea

Do odvolání je v Plzni zcela uzavřena Západočeská galerie, Západočeské muzeum a všechny jeho pobočky (Národopisné muzeum, Muzeum loutek a Muzeum církevního umění plzeňské diecéze).

Měšťanská beseda

Všechny kulturní akce v Měšťanské besedě jsou až do odvolání zrušeny.

Divadla

Všechna plánovaná vystoupení ruší Divadlo J. K. Tyla na všech třech scénách, a také loutkové Divadlo Alfa do odvolání. Zrušené jsou koncerty Plzeňské filharmonie.

Kulturní akce

Zrušeny jsou v Plzni všechny akce, kterých se účastní nad 30 osob. Aktuálně jsou zrušeny všechny koncerty a doprovodný program Smetanovských dnů, festival Žebřík v DEPO2015, a také festival světla BLIK BLIK. O ten ale nepřijdete úplně, bude jen přesunut na podzim. Konat se nebudou plánované akce v ZOO, ta nicméně zůstává pro veřejnost otevřená. Na květen se přesouvá MINT Market v DEPO2015. Festival Jeden Svět bude také přesunut na jiný termín. Farmářské trhy na náměstí Republiky jsou na nadcházející soboty zrušeny.

Obchody a další místa pro veřejnost

Uzavřeny jsou také všechna sportoviště, posilovny, bazény a wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie, restaurační zařízení, bary a nákupní centra. Otevřeny jsou pouze obchody s potravinami, lékárny, drogerie a několik dalších obchodů. Aktuální informace a podrobnosti najdete na webových  stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Nezoufejte a vyrazte třeba do přírody

Pokud máte do Plzně naplánovaný výlet, nezoufejte a naplánujte si výlet do okolní přírody. Na procházku můžete vyrazit třeba po plzeňských rozhlednách, k hradu Radyně nebo kolem plzeňských řek.