Promosnímek o Loosových interiérech ovládl řecký filmový festival

Krátký propagační film o plzeňských Loosových interiérech zvítězil na mezinárodním cestovatelském filmovém festivalu Amorgos Tourism Film Festival, který se konal 4. – 9. listopadu 2021 na řeckém ostrově Amorgos. Promosnímek Adolf Loos Plzeň: Vydejte se za osudy unikátních interiérů od plzeňského studia Petrohrad obdržel hlavní cenu v kategorii Tour destination – Countries a obstál v konkurenci filmů z 37 zemí světa.Pohodlné století

Video se záběry z připravovaného filmu Pohodlné století od Studia Petrohrad slaví již druhý velký úspěch za sebou. Na začátku letošního roku snímek získal hlavní cenu v národní soutěži Tourfilm 2021 pořádané agenturou CzechTourism, která ho prezentovala právě na řeckém festivalu. „Z výhry mám velkou radost. Je to krásný předvánoční dárek, a to i pro Loosovy interiéry, které si propagaci na mezinárodní úrovni zaslouží,“ uvedla Anna Gaierová z městské příspěvkové organizace Plzeň – TURISMUS, jež stála u zrodu spotu a zároveň provozuje komentované prohlídky po plzeňských interiérech od věhlasného architekta Adolfa Loose. Vedle Loosovy architektury spot prezentuje i dějinné události a s nimi související osudy původních obyvatel těchto interiérů. „Právě tato kombinace u návštěvníků při komentovaných prohlídkách vyvolává silné emoce, pravděpodobně zarezonovala i u porotců, stejně jako k dokonalosti dovedená vizuální stránka snímku,“ prozradila Gaierová.

Mezinárodní filmový festival Amorgos od roku 2010 každoročně organizuje Ženské kulturní sdružení Amorgos. Festival je členem Mezinárodního výboru cestovatelských filmových festivalů, který sídlí ve Vídni, městě, kde světoznámý architekt českého původu Adolf Loos tvořil, žil a kde je také pohřben.

Prohlédněte si fotogalerii