Před Vánoci vám bude v Plzni chutnat

Horký svařák, trdelník, vaječňák i medovina patří k předvánočnímu času stejně jako rozsvícený stromeček nebo svíčky na adventním věnci. Pojďte se s námi těšit na pohodové vánoční období a zahřát se nějakou tou dobrotou v centru města. Vybrali jsme pro vás několik míst, kde si pochutnáte, zahřejete se a pokocháte se adventní Plzní.Co ochutnat na adventních trzích

Trhy na náměstí Republiky jsou každoročně místem setkávání u kelímku či hrnku horkého nápoje. Vybrat si můžete z široké nabídky svařeného vína v několika stáncích, kde nabízí svařáky ovoněné příchutí nejrůznějšího ovoce, sladší i méně sladkou variantu anebo svařák z bílého vína.

Každého malého mlsouna potěší trdlo nebo ovoce v čokoládě a i kdybyste náhodou neměli chuť na sladké, na trzích nepřijdete zkrátka. Takový čertík v lokši nebo pořádný langoš rozhodně stojí za hřích.

Riegrovka hřeje každou adventní neděli

Riegrova ulice je oblíbenou gastrozónou, kde si pochutnáte v jakémkoli ročním období. Adventní neděle jsou v Riegrovce ještě o kousek lahodnější díky akci Riegrovka hřeje. Každou neděli od dvou hodin odpoledne až do osmi večer najdete před restauracemi vánoční stánky, ve kterých si dáte třeba pivní svařák, výbornou horkou Becherovku nebo vaječný koňak vyrobený speciálně pro tuto příležitost.

Aby vám nevyhládlo a nemuseli jste na jídlo daleko, u stánků v Riegrovce se můžete potěšit i teplou polévkou, voňavými vaflemi nebo štrůdlem. Odcházet nemusíte s prázdnou, u stánků můžete pořídit něco dobrého na doma nebo malé dárky pod stromeček.

Plzeňské kavárny nezvou jenom na kávu, ale i na svařák

Svařák a další vánoční dobroty samozřejmě nechybí ani v nabídce plzeňských kaváren. Kavárna Terraza na střeše hotelu Central slibuje jeden z nejlepších svařáků na náměstí, ke kterému dostanete jako bonus nádherný výhled na centrum města. U Waltera ve Smetanových sadech si můžete koupit skvělý vaječňák se slaným karamelem a skořicí, který možná ani domů nedonesete.

Le Frenchie se můžete zahřát irskou kávou ovoněnou zimním kořením. Pozadu ale nezůstávají ani další plzeňské kavárny, vyberte si z našich tipů, kam vyrazit, a dejte nám vědět, jaké zimní dobroty jste ochutnali.

Zážitky s degustací a vánoční pivo

Během adventu můžete vyrazit na komentované prohlídky několika turistických cílů a na některých z nich si také pochutnáte. Sice ne na svařáku, ale taková degustace v Bohemia Sektu ve Starém Plzenci bezpochyby navodí slavnostní atmosféru. Adventní prohlídky Plzeňského Prazdroje nabídnou zpestření pivním kvízem a ochutnávka plzeňského ležáku taktéž nechybí.

Za pivními zážitky se můžete vydat také do Pivotéky v Pivovarském muzeu. Poznejte rozmanitý svět piva, ochutnejte několik vzorků z minipivovarů nejen z Plzně a zeptejte se na cokoli, co vás kolem piva zajímá. V prosinci se degustace konají ve čtvrtek 8. a v pondělí 19. 12. Svá místa si rezervujte předem zde.

Na adventní procházku můžete vyrazit do Černic, kde v pivovaru Purkmistr nakoupíte třeba domácí vaječňák a originální vánoční piva. Pro ta se zastavte i v pivovaru Raven, kde v nabídce opět nechybí piva Linecký věneček nebo Kokosová kulička.