Plzeňský Prazdroj slaví výročí, slavte taky!

Blíží se oblíbené datum všech plzeňských patriotů a milovníků piva. I když ho letos neoslavíme na tradičním Pilsner Festu, zaslouží si vaši pozornost a my vám přinášíme pár tipů, jak si ho užít naplno. Zajděte do pivovaru na některou z prohlídek, nechte se vtáhnout do příběhu plzeňského piva a objevte jeho tajemství, která jste dosud neznali. Nebo vyrazte za kulturou, vyberte si nový pivovarský suvenýr… a hlavně si to plzeňské zlato pořádně vychutnejte. Na zdraví a na dalších 179 let!Speciální prohlídky k výročí Pilsner Urquell

Oslavte výročí Plzeňského Prazdroje na prohlídce pivovaru. O víkendu 2. – 3. října můžete vyrazit na speciální prohlídkovou trasu, na které navštívíte i vodárenskou věž nebo stáčírnu lahví, jednu z nejmodernějších v Evropě. Věděli byste, jak dlouho trvá naplnění jedné lahve Pilsner Urquell? Na prohlídce se dozvíte tuhle i mnoho dalších perliček z výroby. Vstupenky si rezervujte předem online. A kdyby vám to na prohlídky k výročí nevyšlo, naplánujte si návštěvu pivovaru na jindy, prohlídkové trasy Pilsner Urquell i Gambrinus můžete navštívit celoročně.

Dobijte energii v pivovaru Proud

Od začátku října konečně otevírá své brány letošní novinka v areálu Plzeňského Prazdroje – minipivovar Proud. Najdete ho v budově bývalé elektrárny u soutoku řek Mže a Radbuzy. Na prohlídkách pivovaru Proud se seznámíte se Spalkovým projektem, v rámci něhož byla v pivovaru elektrárna vybudována společně s vodárenskou věží a úpravnou vody, a pivovar tak byl energeticky soběstačný. Uvidíte budovu bývalé elektrocentrály, kde dnes pivovar Proud vaří své pivo, a to samozřejmě závěrem cca 90minutové prohlídky i ochutnáte.

Do pivovaru za kulturou

Létu jsme řekli na shledanou, série hudebních akcí Léto v Prazdroji je minulostí, ale to neznamená, že by snad nádvoří pivovaru osiřelo. V sobotu 2. října se na nádvoří chystá koncert k zakončení letní sezony a oslavě výročí pivovaru. Těšit se můžete na nabitý hudební program od 15 do 22 hodin, zahrají kapely Liwid, O5 a Radeček, Eddie Stoilow a UDG. Připravena bude také škola čepování a další doprovodný program na nádvoří i v dárkové prodejně, odkud si určitě odnesete nějaký ten suvenýr.

#COPATUTOJE? Nová pivovarská edice oblíbeného merche!

Výročí založení pivovaru budete určitě slavit s orosenou sklenicí nebo lahví piva Pilsner Urquell v ruce. Abyste to ale dotáhli k dokonalosti, máme pro vás i doporučení, co na sebe. Kolekce oblečení #COPATUTOJE oblíbená nejen mezi Plzeňáky se dočkala další edice a tentokrát se proměnila do lahvově zelené barvy Plzeňského Prazdroje. Ukažte svou lásku k Plzni a pivu třeba tím, že obléknete nové triko. Kolekci můžete prozkoumat v e-shopu nebo dárkové prodejně pivovaru.

Prohlédněte si fotogalerii