Plzeňský check-list: TOP letní zážitky

Při plánování výletu do Plzně si určitě budete připravovat seznam míst a zážitků, které si nesmíte nechat ujít. Trochu vám s tím pomůžeme, můžete se inspirovat naším check-listem, kde najdete tipy na místa a akce, které stojí za návštěvu.1. Nefiltr v pivovaru nebo Na Parkánu

Nefiltrovaná Plzeň je čistým potěšením na jazyku i na srdci. Pokud vyrazíte na prohlídku Plzeňského Prazdroje, dočkáte se jí ke konci prohlídky přímo v pivovarských sklepích, kde chutná prostě nejlépe. Nespornou výhodou v parném létě je ve sklepích pivovaru příjemný chládek, pivo přímo z dubových sudů tu bude osvěžující tečkou. Pokud byste se náhodou do pivovaru nevydali, nebo vám jedna sklenice nestačila, nefiltr si můžete kdykoli objednat v Šenku Na Parkánu sousedícím s Pivovarským muzeem.

2. Pizza v Da Pietro

Na pizzu do pizzerie Da Pietro jezdí do Plzně na otočku dokonce i Pražáci. A nejen oni, zdejší skvělou neapolskou pizzu, která je údajně tou nejlepší v Česku, už tu ochutnal, a dokonce i upekl, legendární akční hrdina Jackie Chan nebo slavný závodník a pilot Formule 1 Mika Häkkinen. Pokud vám tyhle reference nestačí, zeptejte se Hejlíka.

3. Nová vyhlídka na Palubě Hamburk

Pokud bychom vám měli doporučit jedno nové cool místo v Plzni, ocitnete se na něm hned po příjezdu vlakem na hlavní nádraží. Paluba Hamburk je pojmenovaná podle názvu lokality, které se dal název oblíbený hostinec U města Hamburku, který stál na místě dnešního hotelu Vienna House Easy. Na Palubě najdete novou pobočku infocentra s vyhlídkou na nádraží a centrum města, stánky s občerstvením i diskuse budící sochu Cake Tower, jejíž dortíky budou instagramovým hitem léta.

4. Leháro

Leháro je letní areál pro celou Plzeň a všechny její návštěvníky. Od května do září na vás za Rychtářkou na břehu Mže čeká sport, relax a pohoda!  Nechybí tu tankové pivo, písková pláž, koncerty, letní kino, dětské hřiště, šlapadla a mnohem víc! Půlka léta už je sice pryč, ale Leháro ještě nabídne zajímavý program.

5. Festival na ulici

Jako každý rok ožijí plzeňské ulice multižánrovým festivalem Na ulici, kde si každý přijde na své. Festival se bude konat na několika místech v centru Plzně, třeba na náměstí Republiky, U Branky ve Smetanových sadech, v Proluce nebo v Zach’s pubu a Anděl music baru. Hudbou na ulici Plzeň ožije od 20. do 28. srpna.

6. Podkroví katedrály sv. Bartoloměje

Katedrála sv. Bartoloměje láká návštěvníky hlavně na dechberoucí výhledy na Plzeň a její okolí, od letošního léta ale i na nově zrekonstruovaný interiér a podkrovní expozici. Interiér tohoto gotického skvostu prošel náročnou tříletou rekonstrukcí a věřte nám, že opravdu prokoukl. Úplnou novinkou je pak podkroví katedrály, kde najdete novou expozici o historii zvonů a stavby katedrály a uvidíte tu původní krov. Na komentovaných prohlídkách samozřejmě nevynecháte ani výstup na věž.

7. Akce pro všechny gastroturisty

Milovníky dobrého jídla potěší hned několik gurmánských akcí, které se během léta v Plzni konají.  Už v sobotu 31. července se ulice Bedřicha Smetany U Branky promění ve velkou přehlídku dobrot rostlinného původu na historicky prvním plzeňském Vegan food festivalu. Prima Fresh Festival, který v Plzni v areálu za OC Plaza 14. – 15. srpna oslaví již jubilejní 10. ročník, láká na pestré menu. Například festivalová zóna „Ochutnej svět“ pozve na exotické chutě a kulturu jihovýchodní Asie. V DEPO2015 běží letní série DEPO Street Food Marketů, z nichž poslední se koná v úterý 28. září.

8. Filmové večery na náplavce i v pivovaru

Kromě koncertů nabízí tradiční Léto v Prazdroji i filmové večery, každý srpnový pátek můžete do pivovaru na Formanku zajít na film. Promítá se pod širým nebem vždy od 21:30. Každou sobotu pak v druhé polovině léta můžete zajít na film na Náplavku na Radbuze, kde bude promítání doplněno i o projekce studentských prací Sutnarky – Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

9. Akce pro pivaře

Pivo, jídlo a muzika, to mají většinou pivní festivaly společné. I když se Plzeň letos opět musí obejít bez tradičního Pilsner Festu, pivaři si i tak přijdou na své. Poslední červencový víkend ožije tramvajová točna na Bolevci u Pivovaru Raven dalším ročníkem Raven Festu. Čekají vás tři dny plné piva, dobrého jídla a hudby. O víkendu 17. – 18. září se pak můžete těšit na Slunce ve skle,  festival minipivovarů v areálu černického Pivovaru Purkmistr. Těšit se můžete na desítky minipivovarů z Česka a pestrý hudební program.