Plzeňské tajenky

Máte před sebou řadu našich zábavných hádanek, při jejichž luštění se něco zajímavého dozvíte a také si procvičíte mozkové buňky. Až tajenku vyluštíte, dejte nám vědět, jak se vám líbila, nebylo to moc lehké? Napište nám váš názor na info@visitplzen.eu.

Každou středu přidáváme novou tajenku!Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 1 – Plzeňské osobnosti

Tahle tajenka vás zavede do sadového okruhu na místo, kde se na ploše větší než 200 m² potkávají známé osobnosti spjaté s historií našeho města. Zkuste toto místo najít a dozvíte se více.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 2 – Plzeňští sportovci

Myslíte si, že znáte dobře plzeňské rodáky a zároveň osobnosti ze sportovního prostředí? Vzpomenete si na známého horolezce, který se v Plzni narodil? Víte, kdo proslavil sportovní střelbu ve světě? Vyzkoušejte si své znalosti a v tajence zjistíte, co nás spojuje.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 3 – Umělecká Plzeň

Od roku 2013 existuje v Plzni Fakulta designu a umění pojmenovaná po významném plzeňském rodákovi, designérovi a typografovi. Pod jakým názvem jí znají zejména její studenti, se dozvíte v tajence.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 4 – Plzeňské ulice

Vyznáte se v plzeňských ulicích? Neztratíte se ve městě? To se dozvíte, až projdete testem znalostí v podobě naší tajenky.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 5 – Plzeňština

Si echt Plzeňák? Hnedka to zjistíš! Nastevři si okno, ať se ti lepší přemejšlí, hačni si na šamrli, dej si nohy do lavoru a začni luštit. Tak co, už máš šajn, copa vyjde v tajence?

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 6 – Průmyslová

Ve druhé polovině 20. století zažila Plzeň obrovský rozvoj průmyslu. Připomeňme si tuto slavnou éru, kdy plzeňské firmy proslavily naše město po celém světě.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 7 – Sochařská

Všímáte si drobných památek v ulicích Plzně? Ve svém okolí určitě některou ze soch z nápovědy najdete a dozvíte se o ní víc. S vyplněnou tajenkou si udělejte procházku kolem všech soch, které do ní doplníte. Projdete téměř celé město a určitě vás to bude bavit.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 8 – Pivní

Co všechno víte o pivu? Znáte všechny suroviny, ze kterých se pivo vaří? A co styly čepování?

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 9 – Měšťanské domy

Všímáte si domů, které míjíte v centru města? Staletí jim vtiskla tvář i jména, každá doba v nich zanechala nesmazatelný otisk. Vybrali jsme některé z nich a na vás je zjistit, jak se jim říká. V tajence vám vyjde otisk doby současné.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 10 – Plzeňská NEJ

Víte, která ulice v Plzni je nejdelší a která naopak nejkratší? Kde v Plzni najdeme nejstarší park, rozhlednu nebo hospůdku? Všechno se dozvíte v tajence zaměřené na plzeňská NEJ.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 11 – Plzeňská MHD

Napadlo vás někdy, že se v Plzni vozíte i vozy, které byly vyrobené právě tady? A víte, že je v Plzni největší trolejbusová křižovatka v České republice? Kde ji najdete, zjistíte po vyluštění tohoto kvízu.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 12 – Plzeň před rokem 1989

Dvanáctá plzeňská tajenka vás zavede do Plzně před rokem 1989. Připomeňte si kultovní místa, slavné akce a další zajímavosti z této nedávné historie, které dodnes zůstávají v mysli několika generací Plzeňanů.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 13 – Loosovská

Třináctá plzeňská tajenka vás provede interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose, který v Plzni hned po Vídni vytvořil nejvíce svých realizací. Už jste se vydali na některou z komentovaných prohlídek?

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 14 – Industriální

Čtrnáctá plzeňská tajenka potěší fanoušky industriálu! Baví vás technické památky a zajímavosti a chtěli byste prozkoumat ty, které se nachází v Plzni a Plzeňském kraji? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít další ročník festivalu, jehož název ukrývá tajenka.