Plzeňské tajenky

Máte před sebou řadu našich zábavných hádanek, při jejichž luštění se něco zajímavého dozvíte a také si procvičíte mozkové buňky. Až tajenku vyluštíte, dejte nám vědět, jak se vám líbila, nebylo to moc lehké? Napište nám váš názor na info@visitplzen.eu.

Každou středu přidáváme novou tajenku!Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 1. – Plzeňské osobnosti

Tahle tajenka vás zavede do sadového okruhu na místo, kde se na ploše větší než 200 m² potkávají známé osobnosti spjaté s historií našeho města. Zkuste toto místo najít a dozvíte se více.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 2. – Plzeňští sportovci

Myslíte si, že znáte dobře plzeňské rodáky a zároveň osobnosti ze sportovního prostředí? Vzpomenete si na známého horolezce, který se v Plzni narodil? Víte, kdo proslavil sportovní střelbu ve světě? Vyzkoušejte si své znalosti a v tajence zjistíte, co nás spojuje.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 3. – Umělecká Plzeň

Od roku 2013 existuje v Plzni Fakulta designu a umění pojmenovaná po významném plzeňském rodákovi, designérovi a typografovi. Pod jakým názvem jí znají zejména její studenti, se dozvíte v tajence.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 4. – Plzeňské ulice

Vyznáte se v plzeňských ulicích? Neztratíte se ve městě? To se dozvíte, až projdete testem znalostí v podobě naší tajenky.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 5. – Plzeňština

Si echt Plzeňák? Hnedka to zjistíš! Nastevři si okno, ať se ti lepší přemejšlí, hačni si na šamrli, dej si nohy do lavoru a začni luštit. Tak co, už máš šajn, copa vyjde v tajence?

 

Plzeňská tajenka 5