Na co se vydat do plzeňského divadla a kdy koupit vstupenky

Čtyři soubory, pestrý repertoár inscenací, velkolepé operní představení pod širým nebem, komentované prohlídky obou divadelních budov a další zajímavé akce připravuje pro návštěvníky v roce 2020 plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Ať už dáváte přednost opeře, fandíte muzikálům, preferujete klasické inscenace anebo se rádi vydáte na odvážnější, moderní inscenace, z pestré nabídky plzeňského divadla si určitě vyberete.Na klasiku i novinky

V noblesní historické budově Velkého divadla se hrají především klasická představení. Nově tu můžete zajít na operu Carmen. Do Nového divadla můžete zajít na nejslavnější dílo Karla Jaromíra Erbena Kytice v podání baletního souboru nebo na další českou činoherní klasiku R.U.R. od Karla Čapka. Divadlo nabídne také novinku v klasickém baletu – romantický příběh Korzár podle básnické povídky lorda Gordona Byrona. Kromě premiér nabízí Divadlo J. K. Tyla také představení, která mají v programu divadla své stálé místo. Vypravit se můžete na baletní klasiky nebo Idomenea od W.A.Mozarta,  činohru Tartuffe nebo oblíbený muzikál Billy Elliot.

  • Hitem letošní divadelní sezóny je bezpochyby velkolepý muzikál Elizabeth o romantickém a zároveň tragickém životním příběhu princezny Sisi, neobyčejné manželky císaře Františka Josefa I.

Noc s operou – Macbeth

Lochotínský amfiteátr sousedící s plzeňskou zoo bude letos koncem června hostit už počtvrté velkolepou operní akci pod širým nebem. Noc s operou, která každoročně láká tisíce diváků na netradiční operní zážitek, vyniká skvělým obsazením hlavních rolí, vysokým počtem účinkujících, propracovanou scénou i prvotřídními kostýmy. Na 26. června 2020 se chystá velkolepé scénické zpracování Verdiho Opery Macbeth. Lístky bývají vyprodané rychle, s jejich nákupem proto neváhejte. Do prodeje půjdou 9. března.

Komentované prohlídky divadla

Obě plzeňské divadelní budovy vynikají zvenku i zevnitř. Každá z jiného důvodu. Velké divadlo vás uchvátí překrásně zdobeným interiérem. Naopak moderní Nové divadlo může na první pohled působit trochu studeně. Nicméně zdání klame. Navíc vyniká moderní divadelní technikou. Podívat se nejen do hlediště, ale i na jeviště a do zákulisí obou divadelních budov můžete vždy jednou měsíčně. Kromě prázdninových měsíců a září se konají obvykle v pondělí.  Vstupenky v ceně 100 Kč za osobu je nutné rezervovat emailem na adrese prohlidky@djkt.eu.

  • Termíny prohlídek Velkého divadla(v 15:30 a 17:00): února, 30. března, 20. dubna, 25. května, 21. září
  • Termíny prohlídek Nového divadla(v 15:30 a 17:00): února, 30. března, 20. dubna, 25. května, 21. září

 S nákupem lístků neváhejte. Kdy si je zajistit?

Lístky na divadelní představení plzeňského divadla bývají poměrně rychle vyprodané, s nákupem tedy rozhodně neotálejte. Nejrychlejší způsob je koupit si lístky online z pohodlí domova přímo na stránkách Divadla J. K.Tyla.  Zahájení předprodeje je vždy patnáctého, a to na dva následující měsíce. Vstupenky na premiéry se začínají prodávat 19 dnů předem. Výjimkou jsou muzikálová představení, která jsou až do konce sezony v prodeji již nyní.

Prohlédněte si fotogalerii