Plzeň hostila setkání infocenter z celého kraje

Organizace Plzeň – TURISMUS uspořádala v listopadu setkání zástupců informačních center Plzeňského kraje. Letošní rok se nesl v duchu zážitkového gastroturismu a zúčastnilo se téměř 50 zástupců z 30 informačních center.

 Setkání TIC v Loosově interiéru.

Dvoudenní setkání začalo v pondělních ranních hodinách vzdělávacím seminářem v Loosově interiéru bytě Krausových v Bendově ulici. Tématem byl grafický program Canva a účastníci se dozvěděli, jak si mohou tímto programem zefektivnit svou práci a získali i pár tipů pro lepší sebeprezentaci. Zahrnuta byla také prezentace nabídky služeb Plzeň-TURISMUS, výzva ke spolupráci směrem k účastníkům a mapování možností rozvoje dosavadní spolupráce.

V odpoledních a večerních hodinách se zástupci seznámili s turistickými cíli Plzně. Navštívili komentovanou prohlídku katedrály sv. Bartoloměje a následně pivovar Gambrinus, kde proběhla degustace, škola čepování a prezentace Plzeňského Prazdroje.

Následující den začal návštěvou nového informačního centra a vyhlídkové věže Paluba Hamburk u hlavního vlakového nádraží. Odtud se pokračovalo vlakem do Starého Plzence na komentovanou prohlídku s degustací v Bohemia Sektu. „Celé setkání bylo zakončeno společným obědem ve Starém Plzenci, kde se všichni účastníci shodli na tom, že co se turistických cílů týká, Plzeň má rozhodně co nabídnout,“ doplnil Dalibor Linda, vedoucí úseku Turistických informačních center organizace Plzeň – TURISMUS.

Prohlédněte si fotogalerii