Plzeň bude mít nové infocentrum s vyhlídkovou věží

V prostranství u postranního vstupu na Hlavní nádraží Plzeň u nového autobusového terminál vybuduje město Plzeň nové Turistické informační centrum s vyhlídkovou věží. Součástí projektu jsou také gastro provozy, terasy, zeleň a sociální zázemí.„Město Plzeň je velmi oblíbeným turistickým cílem českých i zahraničních turistů a mnoho z nich pro příjezd k nám využívá autobusového a vlakového spojení. Prostor mezi vlakovým nádražím a autobusovým terminálem je zásadní a frekventovaný a do současnosti nevlídný pro občany i turisty, proto je cílem stavby oživit a zpříjemnit prostor, kudy do města proudí mnoho lidí. Kromě neutěšeného stavu chybí v tak stěžejním dopravním uzlu zázemí pro turisty, proto zde vznikne nové turistické infocentrum a prvky občanské vybavenosti pro turisty,“ uvedl primátor Martin Baxa.

Provozovatelem infocentra bude městská příspěvková organizace Plzeň-TURISMUS, jež provozuje turistické informační centrum na náměstí Republiky vedle historické radnice.

„Naši i zahraniční turisté, kteří přijedou vlakem do Plzně a ve městě se nevyznají, budou moci využít našich služeb hned po svém příjezdu. Při odjezdu se u nás zase mohou zásobit dárky z Plzně, suvenýry a tipy na příští návštěvu. Velmi proto vítám možnost rozšíření služeb Turistického informačního centra návštěvníkům i mimo naši hlavní pobočku na náměstí Republiky, a to v prostoru u Hlavního nádraží, které je pro řadu návštěvníků ‚uvítacím‘ místem,“ uvedla Zuzana Koubíková, ředitelka příspěvkové organizace Plzeň-TURISMUS.