Pivní výzva!

Zvládnete za jeden den navštívit všechny pivovary v Plzni?

Pivní nadšenci, přijměte naši výzvu a zkuste během jednoho dne navštívit všechny pivovary v Plzni a blízkém okolí. Výzva je to pořádná, je jich tu totiž celkem 9. Přečtěte si pozorně náš přehled, který vám usnadní plánování, a přesvědčte se, že se správným načasováním stihnete navštívit všechny.

Plzeňské pivovary nenajdete jenom v centru, takže si při plnění výzvy uděláte výlet po městě i do okolí. K rychlejšímu přesunu mezi jednotlivými pivovary můžete využít městskou hromadnou dopravu, dojezdová vzdálenost je maximálně půl hodiny a s turistickou jízdenkou vás přejezdy vyjdou výhodněji. Dej Bůh štěstí, ať se vám to povede, a kdyby náhodou ne, prodlužte si výlet za pivem klidně na více dní, v Plzni se rozhodně zabavíte!Začněte v centru

Svoje putování začněte v historickém centru, kde si v našem Turistickém informačním centru můžete vyzvednout mapku, abyste se neztratili, a zakoupit turistickou jízdenku na MHD. A pak už hurá za pivem. V pivovaru Kalikovar v centru města (Radčická 60) posedíte ve sklepení Kalikovského mlýna a vychutnáte si především spodně kvašená piva.

Ani za klasikou nemusíte daleko

Tradiční piva a symboly města pivovar Gambrinus a Plzeňský Prazdroj (U Prazdroje 7) naleznete na jedné adrese, kousek od sebe. Na to nejcennější z Plzně se tu můžete stavit třeba Na Spilce nebo si jich pár dát v Tank baru venku přímo na nádvoří pivovaru. Pokud strávíte v Plzni víc času, doporučujeme také navštívit obě pivovarské prohlídkové trasy.

Malebná čtvrť Roudná

Z centra je to přes Rooseveltův most jen kousek do klidné čtvrti Roudná, kde nedávno vznikl První roudenský pivovar (Na Roudné 17). Pivovar spadá pod prostory Saloonu Roudná, který vždy lákal na kvalitní steaky a nyní svou nabídku obohatil o vlastní pivo.

Pivní rozmanitost na Bolevci

Až budete mít dost tradičních ležáků, vydejte se na Bolevec do pivovaru Raven (Mozartova 1), kde se rozhodně nebojí extravagantních přísad a chutí. Na čepu je tu na stálo až osm piv různých stylů a během degustace se po domluvě můžete vydat i na prohlídku pivovaru. Pokud byste to na Bolevec nestíhali, Raven má svou druhou hospodu také přímo v centru města – Raven Pub City (Plachého 10).

Na jih do pivních lázní

V pivovarském dvoře a pivovaru Purkmistr (Selská náves 21/2) je na výběr z široké škály piv a skvělého jídla. Kdyby vaše tour po pivovarech snad skončila předčasně, můžete si zde užít relax v jedinečných pivních lázních. V nedalekém pivovaru Radobyčice (Radobyčická náves 318) na vás v prostoru 200 let staré stodoly dýchne rodinná atmosféra. Mějte však na paměti, že je pivovar otevřený pouze o víkendu.

V Koterově potkáte pivního banditu

Tak trochu netradiční pivovar Plzeňský bandita (Nová 530/5) najdete v bytové zástavbě ve čtvrti Koterov na jihovýchodě Plzně. Protože jde o opravdu malý rodinný pivovárek, je lepší sem předem zavolat a domluvit se na návštěvě. Jinak sem můžete spontánně přijít, u pivovaru zazvonit a zkusit, zda vám někdo s vždy přítomným úsměvem otevře a pivo načepuje.

Nejdál to budete mít do Kyšic

Do Kyšic se sice projedete, ale návštěva pivovaru Pod Lípou (Náves 20, Kyšice) bude stát za to. Na pivech si můžete pochutnat v místním hostinci a zájemci mohou navštívit pivovar v doprovodu zdejšího sládka.

Přehled zastávek MHD

  • Pivovar Kalikovar – Kalikova
  • Pivovar Gambrinus – Gambrinus
  • Plzeňský Prazdroj – Prazdroj
  • První roudenský pivovar – Otýlie Beníškové
  • Pivovar Raven – Mozartova
  • Pivovar Purkmistr – Generála Lišky
  • Rodinný pivovar Radobyčice – Radobyčice
  • Pivovar Pod Lípou – Kyšice
  • Pivovar Plzeňský Bandita – K Dráze

Prohlédněte si fotogalerii