Pivní podzim v Plzni

Podzim je v Plzni každoročně oslavou piva, už proto, že 5. října 1842 zde byla uvařena první várka piva Pilsner Urquell, které dalo základ ležákům plzeňského typu po celém světě. Ta největší oslava – tradiční Pilsner Fest – bude bohužel v letošním programu chybět, pivaři si ale i tak přijdou na své. Pivní podzim totiž každý rok přináší také různorodé chutě kraftových piv z minipivovarů a atmosféru pestrých pivních festivalů. Budete-li mít chuť ochutnat opravdové speciály, popovídat si o nich přímo se sládky, párovat je s jídlem, nebo se dokonce v pivu vykoupat, zamiřte v září nebo říjnu do Plzně.Slunce ve skle (17. – 18. září)

Oblíbený festival pivovarů Slunce ve skle je již tradiční zářijovou akcí, která každoročně láká tisíce návštěvníků. Ve dvoře pivovaru Purkmistr v Černicích ochutnáte pivní speciály z několika desítek pivovarů, užijete si hudební program a těšit se můžete i na pivní soutěže a dobré jídlo. Na letošním Slunci ve skle zahrají např. kapely Anakonda Benda nebo The Dixie Hot Licks. Stejně jako loni jsou vstupenky na festival v předprodeji online za 50 korun.

Brewstock (8. – 9. října)

Pivně-kulturní festival Brewstock tentokrát pozve všechny pivní nadšence na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Ochutnáte tu desítky druhů piv, na místě si o nich také můžete popovídat přímo se sládky a dozvědět se zajímavosti od opravdových odborníků. A protože k pivu patří výborné jídlo, ani to na Brewstocku chybět nebude, stačí si nechat poradit, které dobroty párovat s kterými pivy, a gastronomický zážitek je na světě.

Pivní výzva

Nedávno jsme vymysleli pivní výzvu, při které můžete zkusit navštívit všechny pivovary v Plzni za jeden den. Výzva je to pořádná, je jich tu totiž celkem 9. Přečtěte si pozorně náš přehled, který vám usnadní plánování, a přesvědčte se, že se správným načasováním stihnete navštívit všechny.

 

Dejte si pivní lázeň

S podzimem vás možná přepadnou myšlenky na to, jak se v sychravém počasí co nejlépe zahřát. Jedním z nejlepších způsobů je podle nás horká pivní koupel. V pivovaru Purkmistr si takový relax můžete dopřát, v dřevěné vaně provoněné pivem a bylinkami dokonce můžete při koupeli pivo popíjet. Termín si raději rezervujte předem, ať vám někdo pivní káď neobsadí.

Dny českého piva v Plzeňském Prazdroji

Od 23. do 30. září se slaví Dny českého piva a Plzeňský Prazdroj připravil speciální program. Vydat se můžete na zpestřené prohlídky pivovaru, kde vám průvodci poodhalí dřívější život v pivovarských sklepích i něco málo z pivovarských pověstí. Do Pivovarského muzea můžete zavítat na komentované prohlídky se sladovníkem v kroji z 19. století, který vám hravou formou přiblíží expozici muzea i jeho bohatou historii.

Pivní podzim v novém triku

Pro všechny pravověrné milovníky Plzeňského Prazdroje je tu další reedice plzeňského merchandise #COPATUTOJE. Tentokrát se totiž čepice, trika i ponožky zbarvily do „prazdrojské“ zeleně a hrdě reprezentují to největší plzeňské zlato. Nové kousky na sebe můžete zakoupit už teď v dárkové prodejně pivovaru.