Novináři z největších evropských deníků o víkendu navštívili Plzeň

Během druhého adventního víkendu Plzeň navštívili zahraniční novináři z vlivných světových médií, mezi nimi zástupci britských společenských deníků The Daily Mail a The Sun, největších irských bulvárních novin The Sunday World a multimediální zpravodajské agentury Press Association, která dodává články do většiny regionálních médií Velké Británie. Přítomni byli i novináři z polských online médií (Podroze.gazeta.pl, Wirtualna Polska), časopisů (Swiat kobiety) a rádií (pořad Miejsce za miejscem v RDC) a taktéž lotyšská žurnalistka píšící pro největší pobaltský zpravodajský portál Delfi.lv.Předvánoční press trip uspořádala městská příspěvková organizace Plzeň – TURISMUS, která se tematickým výletům pro novináře, zabývající se cestovatelskou tematikou, věnuje dlouhodobě a každoročně je pořádá pro české i zahraniční novináře.

Novináři se podívali do nejvýznamnějších turistických cílů v Plzni, do Plzeňského podzemí, Pivovarského muzea, Západočeského muzea, Staré synagogy, prozářené festivalem Osm světel, a Loosových interiérů. Nechyběla ani komentovaná procházka centrem města se svátečně nazdobeným náměstím Republiky a katedrálou sv. Bartoloměje. Po náročném dni se novináři zastavili U Salzmannů, v nejstarší restauraci ve městě, kde ochutnali tradiční českou štědrovečerní večeři, která sklidila velký úspěch.

Během druhého dne se novináři přesvědčili o tom, že západočeská metropole je oprávněně považovaná za hlavní město piva. Po prohlídce Plzeňského Prazdroje se zástupci médií přesunuli do pivovaru Purkmistr, zrelaxovali se v pivních lázních a zdobili perníčky. Část skupiny ještě před odjezdem zavítala do kreativní zóny DEPO2015 na interaktivní výstavu Tajuplný les.  „Z návštěvy jsem nadšený, Plzeň je skvělé město. Česko má úžasnou kulturu, kterou stojí za to zažít,“ uvedl nadšeně Jonjo Maudsley, zástupce zpravodajské agentury Press Association.