Na rande do Plzně

Ačkoliv jste se svou lepší polovičkou díky karanténě nejspíše strávili společného času více než je zdrávo, romantiky ve dvou není nikdy dost! Přijeďte na randíčko do Plzně a oslavte tu, že takovou zkoušku váš vztah zvládl. Podívejte se na naše tipy, jak si v Plzni užít romantické chvilky ve dvou. Co takhle koupel v pivu, drink na lávce nad řekou nebo romantická večeře u vody přímo v centru města?Pivní wellness

Pánové, dovedete si představit romantičtější chvíli než koupel s vaší partnerkou v pivní dvojvaně? V pivovaru Purkmistr v Plzni-Černicích si užijete relax v pivní koupeli, kde si po celou dobu můžete sami přímo ve vaně čepovat a popíjet pivo. Pokud by se vám zdálo, že by vám na polehávání v pivu vaše druhá polovička neskočila, mrkněte ještě na naše další tipy na klasičtější wellness místa.

Zahrada ticha

Pokud dáváte přednost odpočinku v přírodě zajděte procházkou z centra města kolem řeky do Hruškovy meditační zahrady. Ojedinělou oázu klidu tvoří stovky vzácných jehličnanů, dvě jezírka a kaple. Samotný vznik této nádherné zahrady v sobě ukrývá silný příběh. Otevřeno má v od jara do podzimu, od středy do neděle od 10 do 17 hodin.

Inspirace pro vaše hnízdečko lásky

Na komentovaných prohlídkách plzeňských interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose můžete načerpat inspiraci na to, jak si doma vytvořit útulné romantické útočiště. Kromě toho tu poodhalíte intimní příběhy rodin, které tu za první republiky žily.

Večeře u vody

Na romantickou večeři se vydejte uličkami z náměstí do restaurace Angus Steak HouseMlýnské strouze, alias plzeňských Benátkách. Pohodové místo s umělým jezírkem obklopené zelení je součástí městských sadů, posedíte tu v klidné atmosféře na terásce u vody a nehlučí tu doprava.

Kino a drink na Náplavce

Na novou náplavku v centru města u řeky Radbuzy můžete zajít na romantickou podvečerní procházku a zakončit jí třeba gintonicem v originální kavárně Šálek a Špunt na lávce ve výšce nad řekou. Pozorovat odtud můžete romanticky osvětlenou Plzeň a novorenesanční budovu Západočeského muzea.

Romantické ubytování

V Plzni je velkou výhodou, že se za příznivé ceny můžete pohodlně ubytovat přímo v centru města v hotelu nebo menším penzionu. Přímo naproti pivovaru je moderní a stylový hotel Vienna House Easy Pilsen. Tak trochu retro ubytování můžete vyzkoušet v hotelu Continental hned vedle náměstí Republiky. Nejromantičtější čtvrtí je ale podle nás Roudná, pár kroků od centra, kde v některém z menších rodinných penzionů najdete klid.