Na fanoušky industriálu v březnu čeká několik zajímavých prohlídek

Pokud se rádi kocháte industriální architekturou, otočíte se za každým cihlovým komínem a chcete nahlédnout pod pokličku živých provozů, kam se běžně nedostanete, máme pro vás několik tipů, kam vyrazit ještě před začátkem turistické sezony.Pivovar Gambrinus zve na prohlídky s degustací

Po zimní přestávce opět otevírá své brány pivovar Gambrinus. Pokud jste již absolvovali prohlídkovou trasu pivovaru Plzeňský Prazdroj, objevte v březnu o něco mladší ale neméně zajímavý Gambrinus. Na prohlídce prozkoumáte suroviny, které se pro pivo Gambrinus používají, dozvíte se zajímavosti z historie i současnosti pivovaru a podíváte se do unikátní historické otevřené spilky. Uvidíte také moderní cylindrokónické tanky, ve kterých pivo zraje.

Pokud jsme vás doteď dostatečně nenalákali, tak vězte, že při prohlídce pivovaru Gambrinus ochutnáte hned několik vzorků – nefiltrované a nepasterizované pivo Gambrinus a další piva z portfolia pivovaru. Na závěr prohlídky vám zkušený výčepní vysvětlí zásady péče o pivo a naučíte se základy jeho správného čepování. Prohlídky se konají každou sobotu od 10:30 a 13:15.

Nahlédněte pod pokličku moderních technologií v TechTower

V únoru se po náročné rekonstrukci dočkal otevření TechTower, moderní technologické centrum pro startupy, studenty, inovátory a všechny technologické nadšence v areálu bývalého pivovaru Světovar. Kromě moderních coworkingových prostor a technologických laboratoří k pronájmu tu najdete i restauraci a kavárnu, kam si můžete zajít na něco dobrého a z kavárny (SeedUp space) v nejvyšším patře si užijete skvělý výhled na Plzeň.

Pod střechou TechTower najdete expozici o historii areálu s dobovými fotografiemi. Pokud byste si TechTower chtěli projít od základů až po střechu s výkladem průvodce, máte možnost na pravidelném Dni otevřených dveří, který se koná každý měsíc.

Vodárna Plzeň zve na Den otevřených dveří

V sobotu 25. března otevře své brány Vodárna Plzeň. Den otevřených dveří se koná tradičně u příležitosti Dne vody (22. březen). Během celého dne od 10 do 16 hodin budete moci navštívit oba provozy vodárny – úpravnu vody na Homolce a čistírnu odpadních vod v Jateční ulici, kde se budou konat komentované prohlídky. O jejich termínech a možnosti rezervace vás budeme včas informovat na webu www.industryopen.cz.

Další zážitky s Industry Open

Ozubená kolečka Industry Open se i tuto sezonu rozjedou naplno a pro všechny příznivce technických památek, historické i moderní dopravy a industriálních zajímavostí bude připravena série zajímavých akcí. Na webu www.industryopen.cz najdete termíny komentovaných prohlídek a dalších zajímavých akcí i tipy na výlety na netradiční místa v Plzni a Plzeňském kraji.

Prohlédněte si fotogalerii