Na co v Plzni zajít do divadla?

Po dlouhé divadelní pauze je Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni připraveno otevřít své brány divákům. Na všech třech scénách můžete zajít na baletní, operní i činoherní inscenace a samozřejmě také na představení pro děti.

Jaké jsou podmínky pro návštěvu divadla?

Kapacita hlediště každé divadelní scény je snížená na polovinu. Diváci budou muset před návštěvou předložit test s negativním výsledkem (antigenní test ne starší 72 hodin, PCR test ne starší 7 dní) nebo potvrzení starší 14 dnů o ukončeném očkování nebo potvrzení o prodělání onemocnění covid-19, ne starší 90 dní. Při vstupu do divadla bude všem divákům měřena tělesná teplota a samozřejmě platí povinnost nošení respirátoru. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla nebo osobně v pokladně předprodeje ve Velkém divadle.Na jaká představení můžete zajít v květnu a červnu

26. 5.│10. 6.│ Elisabeth │ Celosvětově úspěšné dílo představuje životní osudy císařovny Sisi, v nichž se prolínala láska, nenávist, radost i smrt.

27. 5.│6. 6.│ Postřižiny │ Kouzlem první republiky prodchnutý příběh Hrabalovy maminky Maryšky, otčíma Francina a strýce Pepina, který přijede na návštěvu do nymburského pivovaru a zůstane napořád.

28. 5.│ Brouk v hlavě │ Úspěšná francouzská komedie Brouk v hlavě popisuje zkoušku manželské nevěry.

29. 5.│6. 6.│ Vyhoďme ho z kola ven │ Baletní inscenace podle hry Dalea Wassermana Přelet nad kukaččím hnízdem vzniklé dle ikonického románu Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola ven.

30. 5.│13. 6.│ Netopýr │ Klasická opereta Johana Strausse uvádí vtipný příběh z měšťáckého prostředí o Gabrielu Eisensteinovi, který musí na několik dní do vězení.

1.6.│2. 6.│ Billy Elliot │ Emotivní dílo zpěváka Eltona Johna plné barevných kostýmů a důmyslných kulis patří mezi nejpopulárnější a nejoceňovanější muzikály dneška.

1.6.│ Middletown │ Činohra vypráví o městečku Middletown a osudech jeho obyvatel, kteří jsou tak trochu podivíni a každý z nich nese svůj zajímavý příběh.

5. 6.│11. 6.│ Italka v Alžíru │ Dílo Gioacchino Rossiniho plné vtipu, zasazené do exotického prostředí Alžíru, kde Mustafa ve svém harému touží po krásné Italce Isabelle

5. 6.│ Sweeney Todd │ Jedinečný muzikálový thriller broadwayského barda Stephena Sondheima o kruté pomstě londýnského holiče Sweeneyho Todda.

11. 6.│12. 6.│ My fair Lady │ Jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších klasických muzikálů všech dob se po téměř dvaceti letech vrací na jeviště DJKT.

12. 6.│19. 6.│ Křemílek a Vochomůrka │ Činohra DJKT jako tradičně věnuje svá představení malým i velkým dětem a pohádkám, mezi nimiž bude i Křemílek a Vochomůrka.

16. 6.│ Šípková Růženka │ Nestárnoucí klasický romantický příběh v podání baletního souboru.

18. 6.│ Španělská muška │ Groteskní komedie o měšťanské morálce ve vyšší společnosti na počátku 20. století je činohrou autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha z roku 1913.

19. 6.│ Nabucco │ Vášnivá a silná opera Giuseppe Verdiho vypráví biblický příběh o utiskovaném židovském národu a jeho osvobození z babylonského zajetí.

19. 6.│ 22. 6.│23. 6.│ Něco shnilého! │ Česká premiéra úspěšné broadwayské novinky z roku 2015 v bláznivém stylu oblíbeného Spamalotu. Energií nabitý muzikál rozmarně mísící alžbětinský svět s tím současným.

20. 6.│ Papageno v kouzelném lese │ Komorní inscenace opery pro děti na motivy Kouzelné flétny W. A. Mozarta. Děti uvidí představení plné imaginace, jevištních kouzel a krásných Mozartových melodií.

25. 6.│ Neapolská choroba │ Bolestná i nesmírně vtipná tragigroteska o nemocech mocných i bezmocných.