Monika & Steffi in Pilsen: Nejvíc cool místa v Plzni, aneb ze života dvou bloggerek

Emily jela do Paříže. Markeťačka Monika sbalila kufry v hlavním městě a odjela za prací snů do Plzně. Poloviční Němka, poloviční Češka Steffi vystudovala cestovní ruch a usídlila se také v Plzni. Obě milují kafe, cestování a fotogenická místa v Plzni, kterými rády zásobují svůj Instagram, a tak bylo jen otázkou času, kde na sebe narazí. Kde se potkaly a kam spolu rády vyráží?Monika a Steffi se potkaly ve Schované kavárně. Steffi vysedávala u ledové kávy a všimla si Moniky, jak upíjí neobvyklý tmavě šedý nápoj a dělá si selfíčko. Nebylo to poprvé, co na sebe někde narazily, tak se Steffi přišla zeptat, co si to ta Monika vlastně objednala. Nápoj 50 shades of espresso odstartoval jedno pěkné holčičí přátelství. Obě vystudovaly cestovní ruch, rády cestují a Plzeň je baví, tak ji začaly objevovat spolu. Poprvé si daly sraz u andělíčka, na místě u katedrály sv. Bartoloměje, kde se Plzeňáci zastavují a mačkají malého ohmataného andělíčka pro štěstí, kde se schází páry i partičky před pátečním tahem. Kam spolu vyráží Monika se Steffi?

Tipy od Steffi

Ví se o mně, že mám ráda českou kuchyni. Hodně ráda proto chodím do Srdcovky, Potrefené husy, Lokálu nebo Lékárny, kde jídlem léčit umění, jak já říkám. S Monikou tady tu a tam hlad zaženeme, ať už sedíme uvnitř a prohlížíme si pozoruhodné objekty na poličkách v podobě naložených plodů a zeleniny, nebo vysedáváme na dvorku, který je prostě top! Další naší oblíbenou oázou klidu uprostřed rušného centra je dvorek „U Gorana“. Já sem chodím na indii, Monika na kafe do Orient Coffee nebo na vyhlášené quiche La Tartalette, které tam prodávají. A jestli existuje místo, které Monika neznala a já ji naučila tam chodit? Moc jich nebude, myslím ale, že Bikeheart, příjemnou osvěžovnu pro cyklisty i pro pěší, navštívila až se mnou. Tady si posezení fakt užíváme, ať už jdeme na kafe, Aperol Spritz nebo na sváču po cyklo výkonu.

Tipy od Monči

Každá jsme jiná, přesto chodíme na dost podobná místa a občas nějaký super spot pro tu druhou objevíme. Že je na střeše hotelu Central přímo v centru Plzně cool kavárna, ze které je dokonalý výhled nejen na plzeňskou věž a také na Steffi oblíbenou Velkou synagogu, to samozřejmě Steffi věděla. Ale že dole u recepce v hotelu mají zajímavou vitráž s vyobrazenou katedrálou, to netušila. A tak jsme se tu hned vyfotily! Hodně rády posedáváme také v kavárně nad náplavkou u Radbuzy. Do Šálku a špuntu chodíme hřešit na karamelový větrník nebo falešnou špičku, kterou jinde nemají, i na drinky. Třeba Gin Buck s citronovou šťávou, ginger beer a mátou, to můžem. Milujeme i Prosekárnu v Malé ulici, jejich proseccu i obloženým prkénkům nikdy neodoláme. Hezčí interiér byste v Plzni těžko našli. A k tomu ještě přibyl ukrytý dvorek. Tam to milujeme, což jsme možná neměly prozrazovat, teď tam nebude k hnutí. A když se chceme trochu pobavit, protáhneme krok do „jednadvacítky“, kam pouští i nás, i když už nám jednadvacet bylo. Zas tak dlouho to ale není… Gin tonic a taneček a máme se fajn.

 

Prohlédněte si fotogalerii