Milovníci piva pozor! Na podzim si v Plzni přijdete na své

Protože z Plzně pochází nejznámější spodně kvašený ležák a pivo tu v místních hospodách teče ze sudů a tanků proudem, tradiční oslavy piva sem prostě patří. S příchodem podzimu Plzeň tradičně ožívá různými pivními festivaly a slavnostmi, kde ochutnáte nejen proslulý dvanáctistupňový ležák, ale degustovat a porovnávat můžete také neobvyklé pivní speciály z místních minipivovarů. V letošním roce se bohužel neuskuteční Pilsner Fest, i tak má ale Plzeň co nabídnout. Dokonce si tu můžete zahřát tělo v horké pivní koupeli! Podívejte se na náš přehled nejlepších akcí pro pivaře, které se do konce roku v Plzni konají.Raven Fest (20. – 22. srpen)

Oblíbený minipivovar Raven po úspěšném loňském ročníku opět na konec prázdnin chystá třídenní festival pod širým nebem, kde se bude čepovat výhradně pivo z jejich vlastní produkce. Nouze tu rozhodně nebude o více než deset druhů neobvyklých pivních stylů. Mezi ochutnáváním se můžete vydat zdarma na prohlídku pivovaru se sládkem nebo si poslechnout některou z plzeňských kapel. Chybět nebude ani street food zóna.

Slunce ve skle (18. – 19. září)

V září se v Plzni tradičně koná oblíbený festival pivovarů Slunce ve skle, kde ochutnáte neobvyklé pivní speciály z Čech i ze zahraničí. Několik desítek pivovarů nabídne k degustaci svá nejlepší piva všech stylů v útulné atmosféře nádvoří pivovaru Purkmistr v Plzni – Černicích. Těšit se můžete i na soutěže s pivní tematikou a dobré jídlo.

Otvíračka nového minipivovaru Proud (koncem září)

V areálu Plzeňského Prazdroje v industriálních prostorách bývalé elektrárny se na soutoku řek Mže a Radbuzy rýsuje nový minipivovar Proud, který se zaměří na experimentování s pivními styly. Datum dokončení pivovaru zatím není definitivní, jisté ale je, že to bude na podzim.

Koupačka v pivu

Dovedete si představit větší pohodu než koupel v horkém pivní lázni? V pivovaru Purkmistr v Plzni-Černicích si užijete relax v pivní koupeli v dřevěné vaně, kde si po celou dobu můžete sami přímo ve vaně čepovat a popíjet pivo. Koupel je vždy lepší rezervovat předem přímo na stránkách pivovaru.

Pivní výzva

Nedávno jsme vymysleli pivní výzvu, při které můžete zkusit navštívit všechny pivovary v Plzni za jeden den. Výzva je to pořádná, je jich tu totiž celkem 10. Přečtěte si pozorně náš přehled, který vám usnadní plánování, a přesvědčte se, že se správným načasováním stihnete navštívit všechny.

Prohlédněte si fotogalerii