Kladruby

Klášter Kladruby je chloubou mezi západočeskými památkami, a to díky bývalému benediktinskému klášteru s třetím největším chrámem v Česku.  Autorem barokní přestavby není nikdo jiný než Santini. Kromě kláštera najdeme v Kladrubech kostel sv. Jakuba, mariánský sloup nebo přírodní naučnou stezku. V areálu se během letní sezony koná řada kulturních akcí a koncertů.

www.klaster-kladruby.cz

Otevírací doba

Květen – září
úterý – neděle

Duben a  říjen
sobota a neděle

Konkrétní otevírací doba

Vstupné

Prohlídka kostela
Dospělí 150 Kč
Studenti a senioři 120 Kč
Děti od 6 let 60 Kč
Děti do 6 let zdarma

Kompletní přehled vstupného

MHD zastávka

Mimo dosah MHD, Manětín se nachází cca 35 km od Plzně.

Klášter Kladruby
349 61 Kladruby

zobrazit na mapě

Kladruby a Santini

Benediktinský klášter v Kladrubech byl založen Vladislavem I. v roce 1115. Tento český vladař je v klášteře i pochován, je tedy jedním z mála panovníků pochovaných mimo Prahu. Na prohlídce kladrubského kláštera se dovíte o jeho historii, prohlédnete si barokně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Wolfganga a sv. Benedikta přestavěný Janem Blažejem Santinim Aichelem, slavným architektem barokních památek nejen na severním Plzeňsku. Kladruby představují nejrozsáhlejší a nejnáročnější Santiniho dílo.

Archiv vůní

Kromě barokně gotické architektury kláštera můžete v Kladrubech objevit i speciální smyslovou expozici – Archiv vůní. Představuje stálou expozici vonných látek, vůní a parfémů. Můžete si zde přivonět k více než 120 látkám, esencím a rostlinám. Seznámíte se také s několika parfémy vytvořenými pro klášter Kladruby i originálními vykuřovadly. Archiv vůní můžete navštívit od května do října každý víkend.


Prohlédněte si fotogalerii