Kladruby

Klášter Kladruby je chloubou mezi západočeskými památkami, a to díky bývalému benediktinskému klášteru s třetím největším chrámem v Česku.  Autorem barokní přestavby není nikdo jiný než Santini. Kromě kláštera najdeme v Kladrubech kostel sv. Jakuba, mariánský sloup nebo přírodní naučnou stezku. V areálu se během letní sezony koná řada kulturních akcí a koncertů.

www.klaster-kladruby.cz

Otevírací doba

Klášter
duben – říjen
Konkrétní otevírací doba

Zámek
duben – říjen
Konkrétní otevírací doba

Vstupné

Prohlídka kláštera
Dospělí 200 Kč, Studenti a senioři 160 Kč, Děti 60 Kč

Kompletní přehled vstupného

Prohlídka zámku
Dospělí 180 Kč,  Studenti a senioři 140 Kč, Zlevněné 50 Kč

Kompletní přehled vstupného

MHD zastávka

Mimo dosah MHD, Manětín se nachází cca 35 km od Plzně.

Klášter Kladruby
349 61 Kladruby

zobrazit na mapě

Kladruby a Santini

Benediktinský klášter v Kladrubech byl založen Vladislavem I. v roce 1115. Tento český vladař je v klášteře i pochován, je tedy jedním z mála panovníků pochovaných mimo Prahu. Na prohlídce kladrubského kláštera se dovíte o jeho historii, prohlédnete si barokně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Wolfganga a sv. Benedikta přestavěný Janem Blažejem Santinim Aichelem, slavným architektem barokních památek nejen na severním Plzeňsku. Kladruby představují nejrozsáhlejší a nejnáročnější Santiniho dílo.

Archiv vůní

Kromě barokně gotické architektury kláštera můžete v Kladrubech objevit i speciální smyslovou expozici – Archiv vůní. Představuje stálou expozici vonných látek, vůní a parfémů. Můžete si zde přivonět k více než 120 látkám, esencím a rostlinám. Seznámíte se také s několika parfémy vytvořenými pro klášter Kladruby i originálními vykuřovadly. Archiv vůní můžete navštívit od května do října každý víkend.


Prohlédněte si fotogalerii