Gastrotip: Léto na pivě

Dejte toto léto Plzeň s chutí! Vyzýváme všechny prázdninové hladovce a žíznivce, aby se vydali na pořádný gastrovýlet do Plzně. Po celý červenec a srpen budete mít možnost v různých plzeňských podnicích ochutnat originální pivní pokrmy a nápoje. Sdílejte fotku, jak si vychutnáváte svou pivní delikatesu s hashtagem #dejteplzen, označením podniku a @VisitPlzeň a zapojíte se do soutěže o super ceny. Každý týden odměníme nejoriginálnější příspěvek dárkem!

Do jakých podniků a na jaké dobroty můžete zajít?Restaurace Plzeňka

Grilovaný hermelín glazovaný plzeňským pivem s perníkovou krustou

Specialita restaurace Plzeňka je ojedinělou kombinací tradičních českých surovin, které spolu tvoří geniální chuť. Pivo, perník, sýr. Ideální ke sklence dobrého vína, ale i k místnímu perfektně ošetřenému tankovému Prazdroji.

Šenk a restaurace Lékárna

Syrečkový tatarák na topince se sladovým karamelem

Voňavá specialita z Lékárny je připravena z vyzrálých olomouckých tvarůžků naložených do směsi piva s kořením, doplněna je sladovým karamelem ze svařeného černého Kozla. Hodí se ke krásně načepovanému šnytu z černého Kozla i k v Lékárně vyhlášenému tankovému Prazdroji.

Šenk Na Parkánu

Kančí steak s bramboro-celerovým pyré a pivní omáčkou

Kančí maso patřilo k nedílné součásti jídelního lístku v historickém Šenku Na Parkánu. Dopřát si tu můžete steak z kančí kýty s omáčkou z černého piva a kořenové zeleniny. Tato pochoutka se podává bramborovým pyré, které s celerovou kombinací tvoří perfektní přílohu. Nikde jinde v centru města si navíc k takové specialitě nedopřejete nefiltrovaný Pilsner Urquell, než právě Na Parkánu.

Terraza

Vepřová žebra v pivní marinádě

Už jste zkusili žebra pečená v pivní marinádě? Pokud máte rádi pořádný kus masa, určitě je pro vás tohle ta pravá volba. Šéfkuchař z Terrazy do marinády dává kromě piva tajnou směs koření a pomalu peče několik hodin, maso se pak úplně rozpadá. Otázka s čím tohle jídlo snoubit je skoro zbytečná, s vychlazenou Plzní!

Švejk Restaurant U Pětatřicátníků

Hovězí guláš feldkuráta Otto Katze

Do restaurace Švejk můžete po celé léto zajít na tradiční hovězí guláš připravený na černém pivu podávaný s domácím špekovým knedlíkem, cibulí a feferonkou.

Srdcovka Corso

Hovězí guláš s černým pivem

Další klasiku nabízí restaurace Srdcovka. Kombinace černého piva s hovězím gulášem je prostě ideální. Zapít jej můžete třeba nepasterizovanou 11° Gambrinus přímo z tanku.

Restaurace Kozlovna Doubravka

Fish and chips v pivním těstíčku

Do Kozlovny na Doubravce můžete zajít na smaženou tresku v pivním těstíčku, s rustikálními hranolky a tatarskou omáčkou. K Fish and Chips si jednoznačně dopřejte načepovaný šnyt z Kozla 11.

Restaurace Sokolovna Bolevec

Bramborové knedlíky plněné trhanou pivní kachnou, s červeným zelím s pivní cibuládou

Kachní knedlíky jsou na Sokolovně vyhlášené. Kachnu tu konfitují v pivě, trhanou ji pak balí do domácího bramborového těsta. Cibule je karamelizovaná také v pivě a jako ozdoba je použit pražený plzeňský slad. Podáváno jak jinak než se skvěle načepovaným šnytem Prazdroje.

U Salzmannů

Šlehaný tvaroh s vanilkou a třešně v černém pivě

Pivní specialitou z režie restaurace U Salzmannů je osvěžující pochoutka ze šlehaného tvarohu, třešní pošírovaných v černém pivě, doplněná vanilkou, cukrem, mátou a piškotem. Ideální tečka za poctivou českou klasikou, kterou si U Salzmannů vychutnáte.

Martinská Osteria

Lilac Beer

Lilac Beer z Osterie je pivní koktejl složený z domácího šeříkového sirupu, vymačkané šťávy z limetek a plzeňského piva. Je osvěžující a zároveň si zachovává hořkost plzeňského piva. Vychutnat si ho můžete i jen tak jako letní drink.

Restaurace 12°

Tvarůžky & Chorizo

Do “dvanáctky” můžete zajít na tradiční Olomoucké tvarůžky obalené v chorizu, smažené v pivním těstíčku a podávané s pikantní hořčicí. Nejlépe budou chutnat s čepovaným tankovým Pilsner Urquell nebo s nefiltrovaným ležákem z pivovaru Gambrinus.