Letní filmová Plzeň

Ve spolupráci s filmovým festivalem Finále se celé léto můžete v oblíbených plzeňských kavárnách a hospůdkách těšit na zajímavý program. Plzeňské kulturní předzahrádky nabídnou po celé léto akce, které tematicky propojí jednotlivé atmosféry podniků s vybranými filmy. Těšit se můžete i na výbornou gastronomii. Zapojeny jsou Schovaná kavárna, oblíbená kavárna Smetanka, která se přesunula z centra města do parku Homolka, Sokolovna na Bolevci, kavárna Walter a další. Zajímavý filmový program se také chystá na hradech a zámcích v kraji a v srpnu můžete tradičně každý pátek zajít na film do pivovaru.Plzeňské kulturní předzahrádky (17.7. – 31.8.)

17.7. Sokolovna v Bolevci – ve sportovní atmosféře bolevecké Sokolovny bude promítána oblíbená fotbalová klasika Okresní přebor

26.7. Kavárna Walter – na zahrádku kavárny Walter v centru města můžete zajít na silent kino. Se sluchátky si tu užijete film Vražda inženýra Čerta. Ochutnat tu můžete speciálně namixované drinky, výběrové giny a tapas.

6.8. Schovaná kavárna – na zahrádku Schované kavárny můžete zajít na klasické kino, promítat se bude film Happyend. K tomu si můžete dát speciálně nakombinované dezerty, podávat se bude třeba rýžové flameri.

26.8. Kavárna Smetanka – na DJ set můžete zajít na Slovany do parku Homolka, kam se přesunula oblíbená kavárna Smetanka. Užít si tu za poslechu hudby můžete warmup a představení nové kavárny, která tu bude otevřena na podzim.

Další program kulturních předzahrádek bude zveřejňován postupně.

Hradištské kulturní léto (17. – 26.7.)

Na plovárnu Hradiště se můžete během letního festivalu Hrakuléto vydat na promítání pod širým nebem. Vybírat můžete z novinek Tenkrát v Hollywoodu, Vlastníci nebo starších klasik Rychle a zběsile a Po čem muži touží. Zajít sem můžete ale i s dětmi třeba na Psí poslání a Tajný život mazlíčků. Vstupné je 50 Kč a promítání začíná vždy ve 21 hodin.

Filmové hrady a zámky (31.7. – 22.8.)

Ideálním místem, kde strávit romantický večer pod hvězdami s filmem bude během celého léta na zámcích a hradech v plzeňském kraji. Na filmová promítání můžete během léta zajít na hrad Klenová, Švihov a zámek Kozel nebo Horšovský Týn. Promítat se tu vždy od 21:15 budou dvě české novinky – film Bourák s Ivanem Trojanem v hlavní roli a pokračování oblíbeného filmu 3Bobule.

Cena jedné vstupenky je 140 Kč a pořídit je můžete v online předprodeji.

Léto v Prazdroji (7.8. – 28.8.)

V polovině prázdnin se do pivovaru tradičně vrací promítání filmů v rámci oblíbeného Léta v Prazdroji.  Srpnové pátky budou patřit filmovým promítání různých žánrů. Na své si tu během horkých letních večerů přijde opravdu každý. Naplánujte si i vy pohodový kulturní večer s vychlazeným pivem přímo v pivovaru.

7. 8.      21:30   Vlastníci
14. 8.    21:30   Tenkrát v Hollywoodu
21. 8.    21:30   Přes prsty
28. 8.   21:30   Yesterday

Filmové večery na Náplavce (1.8. –12.9.)

Na nové náplavce na Radbuze v centru města můžete v druhé polovině léta zajít na letní kino. Vybrat si můžete třeba obnovenou premiéru Samotářů, dokument Rocketman o Eltonu Johnovi, Poslední aristokratku, muzikál La La Land, klasiku Joker, Tajemnou řeku nebo Po strništi bos. V 19:00 se na náplavce otevře bar a projekce bude zahájena ve 21:00. Vstupné je zdarma.