Které roční období je nejlepší k výletu do Plzně? Všechny!

Všechna hlavní turistická lákadla jako Plzeňský Prazdroj, historické centrum města s gotickou katedrálou sv. Bartoloměje a renesanční radnicí nebo interiéry od proslulého architekta Adolfa Loose můžete v Plzni objevovat celoročně. Které z ročních období je ale k návštěvě čtvrtého největšího města v Česku to nejlepší? Těžko říct, každé má něco do sebe, a ani rodilí Plzeňáci se na jasné odpovědi neshodnou. Výběr je tedy na vás.Jaro

S jarem přichází do Plzně barvy. Stromy, keře i záhony v sadech a parcích kolem historického centra kvetou a září. Do ulic se začínají vracet předzahrádky kaváren, na kterých si při prvních hřejivých paprscích můžete vychutnat skvělou kávu nebo něco sladkého. S dubnem začíná hlavní turistická sezona. Řada památek prodlužuje otevírací dobu. Otevírají se i místa, která přes zimu přístupná nejsou, jako například Meditační zahrada či Muzeum církevního umění v bývalém františkánském klášteře.

Léto

Léto je ideálním obdobím, pokud se vám nechce návštěvu Plzně předem důkladně plánovat. Prostě přijedete a město vám samo nabídne to nejlepší z letní pohodové atmosféry. V ulicích historického centra se střídají různé festivaly. Koncerty a letním kinem ožívá také areál pivovaru. Kulturou žijí i břehy plzeňských řek. Dlouhé letní večery slibují příjemné posezení nejen u dobře načepovaného piva. Pokud přijedete na více dnů, můžete Plzeň využít i jako základnu k množství zajímavých výletů do celého kraje nebo si užít letní pohodu u Boleveckých rybníků či v plzeňské zoo.

Podzim

S prázdninami zábava v Plzni rozhodně nekončí. V září startuje hlavní sezona pivních festivalů, mezi nimi proslulý Pilsner fest či Slunce ve skle. Bohatá nabídka společenských akcí láká i milovníky kultury. Neotřelé zážitky nabízí Mezinárodní festival Divadlo nebo Pilsen Busking Fest, na který přijíždí vystupovat pouliční umělci z celého světa. S koncem října začíná být počasí trochu nevlídné, nicméně nastává ideální čas vypravit se na prohlídku Loosových interiérů nebo do některého ze zajímavých muzeí. Například v městské zbrojnici v Západočeském muzeu je k vidění evropsky významná sbírka historických zbraní. V interaktivním Muzeu loutek zase ožívají loutky nejen za sklem, ale i pod vašima rukama.

Zima

Astronomicky zima startuje sice až těsně před Vánoci, ale my jí v Plzni začínáme s rozsvěcením vánočního stromu o první adventní neděli a začátkem vánočních trhů. Atmosféra města se kompletně promění bohatou světelnou výzdobou. Zima v Plzni láká také k netradičním zážitkům, jako je hřejivé a klidné wellness v pivních lázních či naopak akční zápas plzeňských hokejových indiánu na ledové ploše zimního stadionu. V chladnějším počasí máte také ideální prostor na gurmánské zážitky v plzeňských restauracích. Ať už zvolíte něco ze zahraniční kuchyně, navštívíte některé z moderních bister nebo vsadíte na českou klasiku, v Plzni máte výběr pestrý.

Prohlédněte si fotogalerii