Kde si v Plzni užít tu pravou letní pohodu

V Plzni je zkrátka pohoda! A kdo nevěří, ať tam běží, zaskočí na koncert nebo slam poetry, užije si stand-up komiky, protáhne si tělo při józe pod širým nebem, zaskotačí si v tančírně a dá si pěkně orosenou plzínku. A kam že má běžet a užít si pohodovou letní atmosféru přímo v centru Plzně? Stačí mrknout na naše léty osvědčené tipy.Náplavka k světu. letos na soutoku

Multižánrový festival Náplavka k světu. i letos oživí jeden z říčních břehů pár kroků od centru města. Od 27. května do 18. června bude servírovat koncerty, tančírny, slam poetry, jógu pod širým nebem nebo workshopy nového cirkusu, a to tak, jak jsme zvyklí. Na pohodu! Festival tentokrát zakotví na soutoku Mže a Radbuzy a nově nabídne i program pro nejmenší. Chybět nebude půjčovna lodiček, příjemné posezení a občerstvení na baru. Pivo poteče Proudem! Co z programu nevynechat? Největší parádou bezpochyby bude vystoupení Vladimíra 518 a Mike Trafika z PSH nebo koncert G-Point Hunters Matěje Rupperta a Romana Holého. Třešinkou na závěr pak bude inspirativní večer PechaKucha Night pod širým nebem.

Náplavka na Radbuze

Posezení u řeky v centru města nabízí i Náplavka na Radbuze a láká na lehátka, slunečníky, dobré jídlo i pití a spoustu akcí. V červnu bude návštěvníky hostit pop-up hospoda Picnic Punx. Každou středu se můžeme těšit na živou hudbu pod mostem u Jána. Během čtvrtků bude podium patřit dětským divákům. Páteční večery roztočí dance párty s DJs a hudbou různých žánrů, které úderem 22. hodiny plynule přejdou do silent disca. V rámci generálky na Pilsen Busking Fest se v pátek 24. července stane náplavka jevištěm buskerů. Soboty budou zasvěceny větším akcím, neděle grilovačkám, které se budou střídat s akcemi Eat’n’Beat, kombinujícími dobré jídlo s hudebním doprovodem. Mňam do náplavky!

Léto v Prazdroji pokračuje i letos (7. července – 25. srpna)

Tradiční Léto v Prazdroji letos startuje 7. července, potrvá až do konce srpna a slibuje pořádnou hudební nálož. Čtvrteční večery na nádvoří pivovaru jako vždy patří bigbítovým kapelám. Koncerty startují vždy od 19 hodin, dorazit ale můžete už o hodinu dříve a pořádně se občerstvit. Na nádvoří to odpálí rockové stálice jako Brutus, Odyssea, Extra Band Revival nebo Michal Ambrož & Hudba Praha. V pivovaru zahrají i Support Lesbiens, Voxel & Spol., Keks a Děda Mládek Illegal Band, takže určitě je na co se těšit.

DEPO je zase v letu (20. – 30. července)

Letní hudebně-kulturní maratón plný hudby, tance, dobrého jídla a letní pohody letos ovládne nádvoří DEPO2015 v červenci už potřetí. Hlavní program odstartuje stand-upem Na stojáka s Ester Kočičkovou, Dominikem Heřmanem Lvem a Petrem Vydrou a pokračovat bude sérií koncertů, mezi nimi i svěžími začínajícími kapelami, které se přihlásí do DEPOvLETU Artist Academy. Čtvrtky, pátky a soboty budou patřit koncertům a chybět nebude ani swingová tančírna, která je stálicí programu DEPO2015.

Leháro tentokrát na Americké

Pohoda, klídek, leháro ne pro celou rodinu, ale rovnou pro celou Plzeň, to slibuje Leháro.  Oázu pohody v podobě sportovně-relaxačního letního areálu  připomínajícího pláž letos najdete na Americké ulici, kousek od hlavního vlakového nádraží. V Leháru se můžete občerstvit tankovým pivem, letními drinky a koktejly, posedět a poležet na pláži nebo uvnitř velkého stanu a taky vyrazit na koncert pod širým nebem. V červenci na pláži vystoupí United Flavour, Jelen nebo IMT Smile.

Riegrovka hraje každý víkend (3. června – 25. září)

Riegrova ulice v Plzni je jednou z nejzajímavějších gastroadres ve městě, kam v létě můžete zajít nejen na jídlo, pivo nebo drink, ale i na živou hudbu! Od června do září Riegrovka hraje a zve na hudební doprovod, který vám zachutná. Živá hudba bude v zapojených podnicích (Švejk Plzeň Restaurant, Zlatá kráva BandaskaDelish, Le Consulat, VŠ Klub Pivoňka, Bistro Štipec, Hotel Central, Coffee bar Terraza) hrát každý pátek a sobotu od 18 do 22 hodin.