Kde se v Plzni v létě zabavit a osvěžit

Do Plzně se můžete v létě vypravit a nemusíte se bát, že se ve městě nebudete mít kde osvěžit a jak zabavit. Ať už vás baví filmy pod širým nebem, grilování, plážový volejbal, jóga, tanec nebo se chcete po náročném dni jen dobře najíst a osvěžit, víme, kde zažijete pohodovou atmosféru a dáte si dobře vychlazené drinky.Náplavka k světu žije

Kulturou ožije v létě náplavka v centru Plzně u Mže poblíž lávky pro pěší ve směru na Roudnou. Oblíbený festival Náplavka k světu od 23. července až do konce srpna nabídne každodenní program, a to koncerty, tančírny, poezii, jógu, promítání i tematické přednášky a workshopy nového cirkusu. Největšími lákadly v programu budou dvoudenní street food fest, skautský bál, poetické divadlo i komunitní večeře a koncerty. Program akcí začíná krátce po poledni a končí kolem desáté večer. Vstup je zdarma.

Náplavka na Radbuze

Pohodové posezení u řeky přímo v centru města nabídne také řeka Radbuza. Tam najdete lehátka, slunečníky, dobré jídlo i pití a spousta kulturního vyžití. Super atmosféru pro příjemné letní večery navodí netradiční designová pop-up hospoda PICNIC PUNX se skvělými drinky a večerním grilováním. Posezení zpestří nápaditý programový mix složený z vystoupení busking party koncertů, DJs, Gin eventů Gin is Love, světelných instalací, divadelních představení pro děti, sobotních filmových večerů od Finále Plzeň, hudebních podvečerů Folkový čaj, dvoudenního street food festivaul TUTO JÍDLO nebo výstavy Barva na ulici. Tak neseďte doma a přijďte si užít pravou letní atmosféru na Náplavku na Radbuze.

Léto v Prazdroji

Tradiční Léto v Prazdroji odstartuje už 1. července a potrvá až do konce prázdnin. Čtvrteční večery rozezní nádvoří pivovaru bigbítové kapely. Koncerty startují vždy od 19 hodin a těšit se můžete na rockové kapely Brutus, Turbo, Extra Band revival, Odyssea nebo Ready Kirken. V pivovaru zahraje i Zvlášňý škola, Kečup, Vilém Čok a plzeňská kapela Burma Jones. Srpnové pátky v pivovaru budou patřit filmovým fanouškům. Promítat se bude pod širým nebem u Formanky vždy od 21:30. Udělejte si pohodlí na paloučku na dece, nebo na zahrádce Formanky a dejte si vychlazené pivo při sledování životopisného filmu Havel nebo francouzské komedii Co jsme komu zase udělali. Na programu dále bude komedie Bábovky a Joker.

DEPO v letu

Letní kulturní maratón plný hudby, tance, dobrého jídla a letní pohodové atmosféry ovládne po celý červenec nádvoří DEPO2015. Každé pondělí to můžete přijít roztočit v rytmu swingu, který budou udávat plzeňské jazzbandové kapely. Večerní gastroakce vás namlsají dobrotami z celého světa a páteční a sobotní večery zpestří koncerty oblíbených kapel. Zahraje V3Ska, Ill Fish, teepee, BTnJ a další zajímaví muzikanti. Kulturní letní program v DEPO2015 je zdarma.

Leháro

Pohoda, klídek, leháro. V prostoru za Rychtářkou na břehu Mže vyrostl sportovně-relaxační letní areál Leháro ne pro celou rodinu, ale rovnou pro celou Plzeň. V areálu připomínající pláž se můžete občerstvit, dát si něco dobrého k snědku, posedět, poležet, zahrát si plážový volejbal nebo vyrazit na koncert. V červenci na pláži vystoupí kromě dalších zajímavých kapel i legendární Monkey Bussiness nebo MIG 21. Tankové pivo, pláž, koncerty, letní kino, dětské hřiště, šlapadla a mnohem víc!

Tipy na koupání

V době dovolených a v horkých letních dnech málokdo myslí na něco jiného, než na osvěžení ve studené vodě, polehávání na trávě a slunění. Za pěkným koupáním nemusíte z Plzně jezdit daleko! Připravili jsme pro vás tipy na přírodní jezírka, rybníky, přehrady a bazény v Plzni a okolí, kde se můžete v parných letních dnech osvěžit, vykoupat a relaxovat. Všechny tipy najdete v tomto článku.