Kam v Plzni na zmrzlinu?

V Plzni najdete spoustu skvělých restaurací, hospůdek i kaváren a taky míst, kam zajít na zmrzlinu nebo domácího nanuka. Vybrali jsme pro vás pár míst, kde to máme rádi i pár těch, kde objevíte zase něco trochu jiného a méně tradičního. Která to jsou a co byste si určitě měli dát?Netradiční chutě v Kolombíně

Rádi ochutnáváte netradiční příchutě a potrpíte si na kvalitu? Do Kolombíny chodí na zmrzlinu opravdoví fajnšmekři i všichni ti, kteří zkrátka chtějí tu nejlepší zmrzlinu ve městě nebo je baví pestrobarevný i jinak vylepšený kornoutek. Kde jinde si dáte příchutě, jako jsou japonská limetka nebo pivo? Zajděte třeba na kokosovou, makovou, okurkovou, oreo nebo kiwi s bazalkou, vsaďte i na klasiku a vyzkoušejte taky originální nanuky. Chutnal nám pistáciový, malinový i ten s vanilkou z lusků z Madagaskaru a bílou čokoládou.  A pokud je vám zmrzlina málo, objednejte si rovnou zmrzlinový dort, který vyrábí na přání.

V Plzeňském skleníku se daří zmrzlině

Městské sady v Plzni patřím k těm nejkrásnějším u nás. V sezóně krásně kvetou, je tu nekonečná pohoda a vy se tu navíc můžete příjemně osvěžit v Plzeňském skleníku. Ten najdete v Šafaříkových sadech a rozhodně si ho nespletete. Prosklený objekt zdobí stříbrný sněhulák se zmrzlinou, na kterou se tu specializují, byť toho umí daleko víc. Pokud máte to štěstí a jedete v kočárku, nemusíte ani vystupovat a můžete se nechat obsloužit z jejich “drive-through” okénka. A co si objednáte? Vanilku s kardamomem ve skleníku najdete vždy. Dát si můžete i čokoládu s holandským kakaem nebo ovocné zmrzliny, například veganský sorbet s příchutí angreštu. Zaujala nás i modrá vanilka s jahodou, která je barvená Spirulinou. Otevřeno mají celé prázdniny od středy do neděle, ale jen za hezkého počasí.

Kafe Smetanka má točenou

Na zmrzlinu můžete vyrazit i kousek dál z centra, na Slovany. Právě tam najdete kavárnu, která je jedním z deseti nejlépe hodnocených podniků v Česku a nejlépe hodnoceným v regionu! Nedávno Smetanka od Google obdržela ocenění Křišťálový špendlík, a to hlavně díky svým hostům, kteří si v útulné kavárně v parku Homolka mohou kromě jiného dát i moc dobrou točenou zmrzlinu. Zpravidla “na strojku” mají jednu smetanovou a jednu ovocnou variantu, třeba ta z černého rybízu je vážně skvělá. Na den dětí přichystali “flurryho” z vanilkové zmrzliny a mini lentilek, co bude příště? A líznete si ji na lavičce v parku, na jejich zahrádce nebo na lehátku na stříšce kavárny?

K&FÉ a taky moc dobrá italská zmrzlina

Kavárna na rohu Americké a Klatovské třídy s všeříkajícím názvem K&FÉ nebo taky #kafeupomniku nabízí snídaně, sladké, slané, dorty, zákusky, kávu i italskou zmrzlinu. Každý den můžete vybírat až z osmi druhů. Ať už je to klasika v podobě vanilkové, hořké čokolády nebo jahody, budete spokojení. Zkusit můžete i méně tradiční varianty, jako je kokos, slaný karamel, borůvka, rakytník a červený meloun, nebo úplnou exotiku. Zmrzlinu s příchutí bubble blue, punč nebo prosecco jen tak někde nedostane. Jakou tam budou mít příště? A dáte si ji s lentilkami nebo křupinkami navrch?

Točená zmrzlina, na kterou se tvoří fronty

Máte rádi točenou zmrzlinu a dáváte si ji, kdykoliv jdete kolem místa, kde ji mají? Pak jste v Plzni správně. Tady je stánků s točenou opravdu hodně. Pokud byste se zeptali místních, pravděpodobně by vás poslali rovnou “k pomníku”. Právě tam je točená zmrzka vyhlášená a v parných letních dnech se tam dokonce tvoří fronta. Vybírat můžete ze čtyř druhů, mají i ovocné sorbety a někdy opravdu zajímavé příchutě, třeba dračí ovoce. A pokud tudy nemáte cestu, zkuste točenou na Palubě Hamburk u hlavního nádraží, okýnko v Mlýnské strouze, u OC Plaza nebo na Doubravce v Zábělské ulici.

Schovaná kavárna ukrývá nanuky pro dospělé

Tak trochu ukrytá je Schovaná kavárna, kterou najdete na dvorku ve Zbrojnické ulici kousek od náměstí Republiky. Nabízí spoustu dobrot, které stojí za porušení dietního režimu, ať už to bude císařský trhanec, sladká nebo slaná palačinka, dortík nebo zmrzlina. Tu tu mají opravdu neodolatelnou, třeba vlašský ořech a černý kokos chutná skvěle. A pokud jste pohároví, můžete zajít na pohár a sestavit si ho dokonce i na přání. Doporučit můžeme – nebo spíš musíme, protože jsou opravdu dobré – i domácí nanuky pro dospělé! Zkuste ten s čokoládovou polevou navrchu a osvěžujícím Beefeaterem blood orange nebo Piña coladou uvnitř. Je to super cuc na kládě v čokoládě, který vám děti nebudou chtít brát, a to hlavně proto, že budou mít svůj vlastní. Pro ně ve Schovance mají variantu s příchutí jahoda-tvaroh.

Tak trochu jiná zmrzlina

Zkoušíte rádi nové věci a ochutnáváte netradiční zmrzliny? Pak se vydejte na rolovanou zmrzlinu na pláž u Velkého boleveckého rybníka, kterou vám ozdobí sušenkami, ovocem a různými posypy, nebo zkuste Rockenrollu na Zábělské ulici na Doubravce. Ta slibuje nevšední zmrzlinové zážitky, v nabídce totiž má třeba Ginger-lemon, Twixku nebo Buenos Dias, která je ozdobená Kinder Bueno. Pokud jste jogurtoví, dejte zmražený jogurt Froyo na Americké. Jak už název napovídá, Frozen Yogurt není vyráběný ze smetany, místo ní se používá kultivované mléko, tedy kysaný mléčný výrobek. V Zoo Plzeň najdete stánek se zmrzlinou z kuliček.

Zmrzlina v kelímku z CrossCafe

Síť kaváren CrossCafe neustále obměňuje a rozšiřuje nabídku. Tentokrát menu obohatila o moc dobrou zmrzlinu, kterou prodává v kelímcích ve dvou velikostech. Menší kelímek 175 ml odpovídá 4 kopečkům zmrzliny, větší kelímek 300 ml 7 kopečkům zmrzliny a najdete je v mrazácích hned u pultů, kde vás určitě zaujmou příchutěmi i sympatickým balením. Dát si můžete vanilku, braunýs se slaným karamelem, lotuskovou i mangovou. Ať už do CrossCafé chodíte na kávu, dorty nebo polívky, na zmrzlinu zajděte, je vážně dobrá.