Kam v Plzni na rande?

Svátek všech zamilovaných vychází letos na pondělí, to ale neznamená, že si se svou drahou polovičkou kvůli pracovním povinnostem nemůžete užít romantický den. Ať už svatého Valentýna slavíte nebo ne, zpestřete si celý víkend, který mu předchází (nebo klidně jakýkoliv jiný) našimi tipy na plzeňská randíčka. Opět dokázat, že láska prochází žaludkem, můžete i u nás v Plzni.Na snídani nebo lunch? Na brunch!

Ve všední dny chceme s ještě zalepenýma očima stihnout alespoň horkou kávu a prcháme z domu. Víkendy by se ale měly nést v duchu růžového spánku a královské snídaně. Zajděte si na brunch, kterým sfouknete i starosti s přípravou oběda. Heslo brunche totiž zní: jez, co chceš a dokud můžeš! Lahodná káva, smoothie, freshe, vejce snad na všechny způsoby, křupavé pečivo, šunky, sýry, čerstvá zelenina, ovoce a na závěr lívance, wafle nebo koblížky? Tuhle dokonalou přehlídku, tedy brunch s přívlastkem hotelový, si vychutnáte každý měsíc v hotelu Courtyard by Marriott, tentokrát v neděli 13. února. Kavárna Le Frenchie, její bratr The Fresh Bar, Pappa Coffee a další podniky svoji úlohu taky s přehledem splní.

Pohádka tisíce a jedné…

Pokud vymýšlíte k Valentýnu i nějaký dáreček, co takhle místo bonboniéry zkusit horkou novinku letošního roku? Obdarujte sebe i vaši polovičku poukazem na gastro zážitek nebo romantický víkend. A co je na tom to nejlepší? Tenhle zážitek na sebe nenechá dlouho čekat, pohádku tisíce a jedné plzeňské hotelové noci totiž prožijete hned v únoru nebo březnu. Vybírat můžete ze 17 plzeňských hotelů a penzionů, které se do akce zapojily a přichystaly speciální pobytové balíčky a další hotelové služby nebo dárky. Bonusem jsou vouchery na volný vstup do několika turistických cílů. Více informací zde.

Hodinka na ledu a relax v tropech = dokonalá kombinace

Scény párů bruslících na ledě a pokoušejících se společnými silami udržet rovnováhu najdeme snad v každém druhém romantickém filmu. Jako hollywoodské hvězdy si možná připadat nebudete, přesto nazujte brusle a zkuste Ice arenu na Košutce. K dispozici tu jsou dvě ledové plochy, vstupné pro dospělého činí 80 korun a brusle si zde můžete půjčit i nabrousit. Pokud budete mít štěstí a zamrznou i venkovní vodní plochy, dobrodrůžo si užijete na Košuteckém a Lobezském jezírku nebo na některé ze čtyř řek. Zmrzlým jedincům doporučujeme si odpoledne protáhnout v sauně nebo vířivce. Zasloužený relax si dopřejete v antických a egyptských lázních na Bolevecké návsi nebo v těch pivních v černickém pivovaru Purkmistr. Vychutnejte si odpočinek v soukromí ve wellnessu Bory v hotelu Golden Fish nebo na Slovanech či v komplexu Avalon. Novinkou je Wellness Doubravka Art. Spojit příjemné s užitečným a po chvilce plavání si odpočinout v sauně nebo páře můžete v bazénu Slovany.

Hvězdy na červeném koberci

Hoďte se do gala a naplánujte si rande ve velkém stylu! Nebo jste snad zapomněli, jaké to je, když divadla a koncertní sály zamknou své brány a vy jste odkázaní jen na poslech gramofonu v obýváku? Vytáhněte smokingy a róby a zpříjemněte si večer poslechem kvalitní hudby v podání Plzeňské filharmonie. Kupte si vstupenky a poslechněte si orchestr, žádaný na prestižních pódiích Evropy i USA. O skvělý kulturní zážitek se postará i divadlo J. K. Tyla, jehož program v únoru nabízí muzikál Donaha!, legendární operu Carmen nebo činohru Každý má svou pravdu a spoustu dalších představení.

Bon appétit!

Večeři při svíčkách si sice můžete dopřát i v pohodlí domova, uklízet hory nádobí a zaneřáděný sporák už ale taková romantika není. Vyberte si některou z místních restaurací a přesvědčte se sami, že Plzeň v gastro žebříčku stoupá k výšinám. Pochoutky v moderním pojetí vaří v oblíbeném Pivstru, masožravce potěší Angus Steak House, Comix Kitchen & Bar, burger v Delishi nebo v Buffalo Burger Baru. Itálii zažijete v právem vyhlášené pizerii Da Pietro nebo v Osterii, na Asii si pochutnáte v magickém Hômy Asian Fusion, v Mely nebo Zeke Sushi. Mlsné mexické jazýčky potěší La Chica nebo Pancho’s. Pokud byste raději přeci jen zůstali u české klasiky, zajděte k Salzmannům, do Lékárny na náměstí Republiky nebo do Lokálu pod Divadlem. Čin čin a dobrou chuť!

Procházky a kafíčka

Na rozkvetlé stromy hrající všemi barvami si sice budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, na příjemnou procházku centrem Plzně se ale můžete vydat i tak. Nebuďte troškaři a začněte hned v romantických Benátkách, tedy těch plzeňských, jak se přezdívá parku Mlýnská strouha s umělým jezírkem a netradičními sochami. Na ten navazují Křižíkovy a Šafaříkovy sady, jež vás dovedou k Západočeskému muzeu. Nabrat síly a zahřát se můžete kousek od něj, v kavárně Šálek & Špunt / Na Náplavce, kde kromě lahodné kávy a (nejen) oku lahodících dezertů servírují výborný čaj, svařák nebo bombardino. Pokračujte přes Kopeckého sady až do těch Smetanových. Pokud jste si dosud nic na zub nedopřáli, procházku můžete zakončit výbornou kávou a nějakou dobrotou u Waltera nebo Mittyho. Nebo naopak vezměte zdejší kávu na procházku s sebou a trasu projděte opačným směrem. Putování plzeňskými parky si můžete prodloužit přes Mlýnskou strouhu do Štruncových sadů a dál přes most na Roudnou.

Tip: Jestli máte centrum prochozené křížem krážem, zajděte na Slovany do parku Homolka, který je protkaný sítí stezek, obcházet ho tak můžete do aleluja. Dokonalé útočiště najdou kavárenští povaleči i tady, v Kafe Smetanka. Zkuste třeba bezkonkurenční irskou kávu, svařák, nebo mrkněte do vitríny s dortíky.