Kam na burger

Kam vyrazit v Plzni na ten nejlepší burger?

Pryč jsou ty doby, kdy se na burgery v Plzni chodilo do poboček fast-foodových řetězců. Umění vynikajícího masa v křupavé bulce se výrazně posunulo, a proto vám přinášíme i tento plzeňský výběr. Vybírat můžete z pestré nabídky míst v centru i mimo něj. Na řadě z nich jsou k dostání nejen burgery z toho nejlepšího masa, na své si přijdou i vegetariáni. K dostání jsou i bezlepkové housky.Delish

Oblíbená restaurace pár kroků od plzeňského náměstí Republiky nabízí šťavnaté burgery z hovězího masa, steaky a další dobroty. Nabízí burgery dvou velikostí i v bezmasé verzi. Troufnete si na ten největší speciál – burger Juicy Lucy s 290 g masa?

Brunette Burger

V bistru Brunette Burger schovaném na trase k Pivovarskému muzeu a plzeňskému historickému podzemí si dáte podle mnohých ty nejlepší burgery v Plzni. Mají je ve třech velikostech a v průběhu roku střídají vymazlené sezonní speciály. Vybere si opravdu každý, otevřeno je každý den kromě neděle.

Buffalo Burger Bar

V restauraci Buffalo Burger Bar ochutnáte jídla z široké nabídky americké a tex-mex kuchyně. Vyberete si z nepřeberného množství burgerů, které si můžete i upravit dle vlastní chuti. Na baru si pak můžete dát za odměnu koktejl nebo klidně tři.

Bagel’s

Bistro na Masarykově náměstí, jak název napovídá, nabízí bagely, tedy plněné sendviče v housce ve tvaru donutu. Kromě nich však mají v nabídce i výborné burgery, tortilly nebo saláty. Poměr cena výkon jako z říše snů, ideální místo na rychlý oběd. Otevřeno je pouze v pracovní dny.

Point Bolevák

Pokud se vydáte na procházku, na kolo či brusle k Velkému Boleveckému rybníku, na jeho březích najdete hned dvě pobočky baru a bistra Point. Dáte-li si zde burger, rozhodně neprohloupíte. A budete-li mlsní, můžete se dorazit sladkým koláčkem nebo dortem a kávou s příjemným posezením u vody.

Spárujte si burger a kraftové pivo

V závodě o nejlepší burger v Plzni rozhodně nejsou pozadu ani plzeňská pivní bistra a bary. Se zajímavými pivy z řemeslných pivovarů si můžete spárovat burgery a mnoho dalších dobrot třeba v Pivstru – Brewhemian Beer Bistru, v obou pobočkách Raven Pub (Bolevec a City) nebo v nedávno otevřeném bistru Zlatá kráva Bandaska.

  • Na další tipy, kam na (nejen) řemeslná piva, mrkněte do sekce Kam na pivo.

 

 

Prohlédněte si fotogalerii