Jak přetavit potenciál industriálního turismu v úspěch

Plzeň (13. června 2019): Inspirativní příběhy dobré praxe o tom, jak přetavit potenciál v úspěšný turistický produkt industriálního turismu, spojovaly ve čtvrtek 13. června řečníky na druhém ročníku konference Industry Open v kulturním centru Moving Station. Na konferenci se představili jak projekty z Česka, tak zahraničí. Na konferenci o víkendu naváže stejnojmenný festival pro širokou veřejnost.

 Účastnici konference se seznámili například s projektem industriální stezky v polské části Slezska, festivalem industriální kultury ExtraSchicht v německém Porůří či projekty na ochranu industriálních památek v belgickém Gentu. Co se týče inspirace z lokálního prostředí, o zpřístupnění kaolinového dolu v Nevřeni hovořil Petr Holeček.

Mám velkou radost, že se akce Industry Open v Plzni uskutečňují a to nejen proto, že je naše město pevně spjato s průmyslovou tradicí, ale i v kontextu toho, že jsme si původně říkali, že začneme projekt rozjíždět postupně a během pěti let bychom mohli mít první ročník festivalu. Nicméně, jak dnešní konference, tak víkendový festival ukazují, jak rychlé obrátky příprava Industry Open nabrala, a že ta myšlenka rozvoje industriálního turismu je pro naše prostředí velice nosná,“ uvedl při zahájení primátor Martin Baxa.

Na konferenci naváže festival

Na konferenci o víkendu 14. – 16. června naváže festival Industry Open, který návštěvníkům otevře technické památky a výrobní areály v Plzni a okolním regionu. Zájemci se mohou těšit na komentované prohlídky, exkurze do výroby, jízdy historických vozidel i parní vlak, hornický skanzen a také bohatý doprovodný program pro celou rodinu. se návštěvníci podívají i na místa, kam se běžně nedostanou. V rámci festivalu se vůbec poprvé otevře prohlídková trasa bývalého kaolinového dolu v Nevřeni.

Organizátorem festivalu i konference Industry Open je městská příspěvková organizace Plzeň – TURISMUS ve spolupráci s Plzeňským krajem.