Info z Íčka: Perly od návštěvníků III.

V téhle době je určitě víc než kdy jindy potřeba se pobavit a trochu zasmát. Naše perličky z infocentra ještě zdaleka nebyly vyčerpány, proto pro vás máme další pokračování těch nejzajímavějších dotazů návštěvníků. Rozhodně se jim ale za pultem Íčka nesmějeme, a i ten nejkurióznější dotaz se ze všech sil snažíme zodpovědět. Čtěte dál a posuďte sami, zda byste na tyto otázky znali správnou odpověď.„Jak je možný, že vám narostly tak dlouhé řasy?“

Tak takhle otázka určitě potěší kteroukoli kolegyni, a co víc, určitě i kolegu z Íčka! Jsme tu sice od toho, abychom poskytovali informace o našem milovaném městě, to však neznamená, že za pultem infocentra nevypadáme za každé situace skvěle. Máte-li na srdci či na jazyku další komplimenty, sem s nimi.

„Kolik je hodin?“

Kdyby všechny otázky našich klientů byly takhle jednoduché, to bychom si mohli pískat. Když půjdete přes plzeňské náměstí, pro zodpovězení takového problému stačí zvednout zrak vzhůru a na nejvyšší kostelní věži v Česku, věži katedrály sv. Bartoloměje, vždy najdete správnou odpověď.

„Dobrý den, bych chtěl poslat tyhle pohledy. Jste pošta, že?“

Ano, jednou ročně jsme i pošta, ale jen ta vánoční, Ježíškova. Před Vánoci nás tradičně najdete v mázhausu radnice, která s infocentrem sousedí. Pošleme Ježíškovi všechna vaše vánoční přání. Pokud jde o pohledy, můžete si u nás vybrat z široké nabídky a nějaký si zakoupit. Vybavíme vás i poštovní známkou, samotné poslání však budete muset zvládnout tradiční cestou.

„Máte plyšáka, co by reprezentoval město? Třeba krokodýla!“

„Bohužel, máme jen velblouda.“ „Velblouda? Co ten má společného s Plzní?!“ „Máme ho ve znaku.“ „No jo, to je fakt… ale toho krokodýla teda nemáte?“

Bohužel, toho krokodýla fakt nemáme. Náš velbloud Bartoloměj ale rozhodně není k zahození. Víte, jak se do znaku města velbloud dostal? Poslechněte nebo přečtěte si naši pověst o jeho cestě do znaku i srdcí Plzeňanů a bude vám vše jasné. Pokud byste stejně toužili po něčem zubatějším, za krokodýlem, resp. drakem, doporučujeme vyrazit do Brna.

„Dobrý den, nevíte, jak se jmenuje firma, která vyrábí brzdové destičky na traktory?“

Vězte, že naši pracovníci jsou studovaní a proškoleni v mnoha pestrých oborech, nicméně konkrétně specialistu na zemědělskou techniku bohužel nemáme. V takovém případě však vždy pomůže internetový vyhledávač nebo přítel na telefonu, třeba na čísle 1188. My vám tam klidně zavoláme, zatímco si prohlédnete naší nabídku suvenýrů, co vy na to?