I v Plzni se otevírají první turistická místa. Která a kdy?

Po dlouhé době se začínají uvolňovat opatření a čekají nás optimistické vyhlídky na další měsíce. Konečně je zase na pořadu dne začít plánovat výlety. Podívejte se, na která místa se v Plzni v dohledné době opět podíváte a na jaké akce se budete moci vydat. Máme pro vás také tipy, jak se v Plzni zabavit, i když zrovna musíte sedět doma.První letošní farmářské trhy (každou sobotu od 25. dubna)

Koncem dubna bude povoleno konání farmářských trhů. Po dlouhé zimní pauze si tak opět užijeme sobotní dopolední farmářské trhy na náměstí Republiky. První trhy by se tedy měly konat 25. dubna. Asi to nebude úplně na vysedávání nad snídaní a kávičkou, pro začátek si spíš jen nakoupíte u místních farmářů čerstvé pečivo a domácí zeleninu. Ale i malá změna je změna!

Otevře informační centrum a podíváte se už i do ZOO a DinoParku (27. dubna)

V pondělí 27. dubne se již pro veřejnost otevře turistické informační centrum na náměstí Republiky vedle radnice. Otevřeno bude mít od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin a v neděli bude prozatím zavřeno. Stále však platí, že infocentrum můžete kontaktovat telefonicky na čísle 378 035 330 nebo přes email nebo emailem info@visitplzen.eu

S předstihem a za speciálních podmínek už se otevřou také venkovní pavilony zoologické zahrady v Plzni. Snad se konečně ukáže veřejnosti i letos narozená šimpanzí slečna Caila. Do zoo se dostanete jen se vstupenkou zakoupenou online a nezapomeňte si online koupit také parkovací lístek. V provozu bude od stejného dne také DinoPark, kam se ale dostanete pouze přes vchod Vinice a rovněž s online vstupenkou.

V květnu si dáte pivo na zahrádce a zajdete do muzea i divadla (11. května)

Začátkem května si už budete moci dát jídlo v restauracích, hospodách a barech, ale pouze venku na zahrádce. Do té doby však stále zůstává možnost výdejního okénka a podniky podporovat také na dálku. Tipy na restaurace a další podniky, které vám jídlo dovezou až domů, najdete přehledně na webu projektu Musíme si pomáhat v Plzni. Mrkněte taky na naše doporučení v sekci Gastronomie.

Pro veřejnost se v Plzni otevřou také muzea, galerie, zámky a hrady a divadla. V kulturním centru DEPO2015 se opět otevře interaktivní výstava pro děti GÓÓÓL. Divadlo J.K.Tyla v Plzni však zatím od 11. května představení hrát nezačne. Loutkové Divadlo Alfa chystá představení až na měsíc červen.

První akce, hotely a pivo v hospodě (25. května)

Koncem května už opatření téměř zcela povolí. Otevře se tak většina míst v normálním režimu – nákupní centra, vnitřní prostory zoologické zahrady, hotely a dokonce vnitřní prostory hospod a barů.

Bude také povoleno konání akcí. Počet osob na akcích zatím nebyl specifikován, je ale jasné, že nás čekají spíše komornější zážitky. Většina větších plánovaných akcí v Plzni byla vzhledem k opatřením a nařízením zrušena či přesunuta. Pravidelně pro vás aktualizujeme seznam akcí a jejich náhradních termínů, nemusíte se tedy bát, že o své oblíbené akce přijdete.

Techmania Science Centre (2. června)

Za speciálních podmínek otevře 2. června pro veřejnost oblíbená Techmanie i planetárium. Provoz tu bude rozdělen na dva okruhy. Okruh Hlavní budovy s dvěma časy otevření a okruh 3D Planetária s třemi časy otevření. Každý okruh bude přístupný vždy jen v příslušném čase. Vstup bude nutné předem rezervovat na webových stránkách Techmanie.

Kdy mají v plánu otevřít jednotlivé turistické cíle?

Plzeň vás bude bavit, i když zrovna musíte sedět doma

O výletech ani cestování se v současné situaci mluvit moc nedá. Připravili jsme pro vás pár tipů, jak si v Plzni zkrátit chvíli, i když zrovna musíte sedět doma.

Detailní harmonogram uvolňování činností naleznete na webových stránkách ministerstva průmyslu a obchodu.