Do Plzně za dobrým jídlem

Plzeň je svojí pohostinností vyhlášená. Každý foodie ví, že na nejlepší pivo a pizzu musí do západočeské metropole, kde skvělé kavárny a bistra proměnily městské sady v centru v jednu z nejpříjemnějších adres v Česku. „Kombinace gastra, umění a kultury – jo, to mi chutná“, prohlásil nedávno gastroguru Lukáš Hejlík o Plzni. A že Plzeň gastrem opravdu žije, o tom se přesvědčíte nejen v květnu, kdy se uskuteční celá řada žravých festivalů s vůněmi a chutěmi z Plzně a okolí i hodně z daleka. A kvalitní káva a skvělé pivo samozřejmě nebudou chybět!



DEPO Street Food Market (7. května)

Kulturní prostor DEPO2015 již tradičně během Slavností svobody hostí oblíbený festival pouličního jídla. Pojďte si svobodně vybrat, zda si dáte speciality nejrůznějších světových kuchyní, klasický hamburger, hot-dog, francouzské sýry nebo vegetariánské či bezlepkové pokrmy. Nouze nebude ani o skvělé drinky, pivo nebo kávu.

DEPO2015, 10-18 hodin, vstup zdarma.

Fresh Festival Plzeň (21. – 22. května)

Fresh festival Plzeň je největší gastronomickou akcí v regionu. Nenechte si ji ují(s)t! Široká nabídka dobrého jídla a pití vám polechtá chuťové buňky tentokrát na nádvoří plzeňského pivovaru, tak pojďte do kolébky toho nejlepšího piva na světě vyzkoušet to nejlepší z domácí i zahraniční kuchyně i hodně netradiční pokrmy, které do pusy každý jen tak nestrčí.

Nádvoří plzeňského Prazdroje, 10-20 hodin, vstupné 150-189 Kč.

Vegan Food Festival (28. května)

O poslední květnové sobotě se v Plzni uskuteční už druhý ročník veganského food festivalu. Ať už veganstvím žijete, nebo vám vůbec nic neříká, dobrému jídlu rozumí každý mlsný jazýček. Ochutnat můžete slané i sladké dobroty a alko i nealko nápoje čistě rostlinného původu.

Prostranství U Branky, 10-18 hodin, vstup zdarma.

Festival arabské kultury (28. května)

Tradiční kulturně-vzdělávací festival arabské kultury pro své příznivce i letos připravil bohatý kulturní program, ve kterém nebudou chybět ani oblíbené ochutnávky pokrmů z Blízkého východu, které si jen tak někde nedáte. V sobotu 21. května můžete vyrazit na dvorek v Anděl station & bistro na Brunch po arabsku, v pondělí 23. května se Na břehu Rhôny od 18 hodin koná degustace libanonských vín. Velký sobotní program v DEPO2015 je spojený s Oriental Street Food Marketem, který startuje v 11 hodin. Zní to skvěle, že? Podrobný program a informace o vstupném najdete na webu.

Oriental Street Food Market: DEPO2015, 28. 5. od 11 hodin.

Festival polévky (29. května)

Festival polévky i letos provoní nádvoří plzeňského pivovaru, kde se budou podávat polévky všech druhů a chutí, jak jsme zvyklí. Bude jen na vás, jestli zvolíte českou klasiku, asijskou exotiku nebo třeba chutě mořských plodů. Vařit se bude přímo na místě ve 40litrových kotlích a své polévkové umění tu předvedou různé restaurace a bistra z Plzně. Polévka je grunt a kdo ji nejí, ten je špunt!

Nádvoří Plzeňského Prazdroje, 11-17 hodin, vstup zdarma.

Festival kávy Lógr (29. května)

Jak se káva připravuje? Jak se pěstuje? Jak se pozná ta kvalitní a jak za ni dobře utratit peníze? Všechno se dozvíte (a ochutnáte)! Stačí poslední květnovou neděli zajít do areálu kreativní zóny DEPO2015, který bude vonět výběrovou kávou ze všech koutů světa na kilometry daleko. Festival vás provede celým procesem kávy počínaje pěstováním, přes přípravu až po samotné ochutnávání, naučíte se, jak poznat dobrou kávu a jak ji připravit jako profesionál. V Tržnici DEPO bude možnost si vybrat mezi nejlepšími pražírnami z okolí a případně si i dokoupit potřebné vybavení k přípravě kávy. Děti zabaví tvůrčí dílny, dospělé přednášky kávových odborníků.

DEPO2015, 10-18 hodin, vstup zdarma.

Trhy U Branky

Nestíháte oblíbené sobotní farmářské trhy na náměstí Republiky? Pak se zastavte na trzích U Branky, které se konají už druhým rokem každý čtvrtek vždy od 8 do 18 hodin. I tady to neuvěřitelně žije, a i tady seženete čerstvé potraviny od českých farmářů, výběrovou zeleninu, maso, sýry a mléčné výrobky i další lokální doprovodný sortiment, jako jsou květiny, pečivo, koření nebo ryby.

Prostranství U Branky, každý čtvrtek 8-18 hodin, vstup zdarma.

Sobotní farmářské trhy

Každé sobotní dopoledne v Plzni si můžete zpříjemnit na farmářských trzích na náměstí Republiky. Zajdete na snídani, nákup surovin na nedělní oběd nebo pro bylinky a sazenice? Týden co týden vás tu mezi 8 a 12 hodinou čekají stánky, kde s jistotou nakoupíte kvalitní potraviny od místních farmářů a prodejců masa a uzenin, sezonní zeleninu a ovoce nebo čerstvé pečivo.

Náměstí Republiky, každá sobota 8-12 hodin, vstup zdarma.