Divadlo J.K.Tyla chystá na novou sezónu několik premiér

Po letní divadelní pauze přichází Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni se spoustou nových kusů všech žánrů. Mezi novinkami v letošní sezóně najdeme představení pro děti, balet, operu, činohru, klasické hry i moderní kousky na všech scénách divadla. Připravili jsme pro vás přehled premiér, na které můžete zajít do konce roku. A pokud nestihnete premiéru, nemusíte zoufat, v divadle budou do konce roku jednotlivá představení ještě několikrát reprízovat.Lístky na jednotlivé premiéry můžete zakoupit v předprodeji online nebo na pokladnách divadla již nyní. Výhodné divadelní předplatné na rok 2021 bude v předprodeji od 12. října.

 

9.8. │ Prodaná Nevěsta │ Nová operní inscenace Prodané nevěsty, kterou Bedřich Smetana napsal na Plzeňsku, oslavuje malebný český kraj, lidové kroje a tradiční vesnické výjevy. To vše samozřejmě pod rouškou velkého příběhu o lásce.

15.8. │ Korunovace Poppey │ Korunovace Poppey je dalším Monteverdiho velkolepým operním dílem, které vypráví silný příběh o lásce plné intrik, vášní a násilností.

16.8. │ Anastázie – poslední dcera cara │ Velkolepé baletní představení na Nové scéně přináší příběh poslední dcery cara Mikuláše II., která údajně přežila vyvraždění carské rodiny v roce 1918.

25.8. │ Soumrak bohů │ Činoherní drama podle známého italského filmu a stále nadčasová alegorie o touze po moci, vládnutí a ovládání, to je Soumrak bohů, který vypráví o německém rodu von Essenbeck.

10.10. │ Muzikantská pohádka │ Obnovená premiéra úspěšné pohádky pro menší i větší děti o záchraně princezny Terezky ze Zpěvavého království.

26.9. │ Dortel – Jak se vaří národ │ Malá scéna uvede představení o současné podobě nacionalismu v české společnosti a pohnuté moderní historii Plzeňska.

17.10. │ Věc Makropulos │ Příběh Karla Čapka v operním podání Leoše Janáčka vypráví o tajemné ženě Elině Makropulos, dceři dvorního lékaře Rudolfa II., jejím nekonečném mládí a tajemné alchymii.

24.10. │ Španělská muška │Groteskní komedie o měšťanské morálce ve vyšší společnosti na počátku 20. století je činohrou autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha z roku 1913.

7.11. │ Králičí nora │ Emočně silné činoherní rodinné drama pojednává o manželství, které prochází zásadní životní zkouškou.

21.11. │ My Fair Lady │ Jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších klasických muzikálů všech dob se po téměř dvaceti letech vrací na jeviště DJKT.

5.12. │ Křemílek a Vochomůrka │ Předvánoční čas bude v činohře DJKT jako již tradičně věnován malým i velkým dětem a pohádkám, mezi nimiž bude i Křemílek a Vochomůrka.

12.12. │ Herkules a Augiášův chlív │ Moderní satirická komedie inspirovaná antickým motivem o páté ze dvanácti proslulých Herkulových prací – vyčištění Augiášova chléva.

Anastázie DJKT

Prodaná nevěsta DJKT